Ülkemizin en köklü bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, yeni bir girişim ile 2015 yılında Ziraat Katılım Bankası’nı açtı. Yeni bir banka olarak hayata giren Ziraat Katılım Bankası çalışanları mevcut Ziraat Bankası çalışanlarından değil, yeni alınacak olan personel ile karşılanacak. Yapılan açıklamada 3 bin personel alımı gerçekleştirileceği belirtildi. Başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ZİRAAT KATILIM BANKASI 3 BİN PERSONEL ALIMI 2015

Ziraat Katılım Bankası tarafından yapılan iş ilanları duyurusu şu şekilde;2015 yılı içerisinde Ziraat Bankası’na bağlı olarak açılan Ziraat Katılım Bankası 3 bin personel alımı yapacaktır. Lise mezunu ve üniversite mezunu adayların başvurularının kabul edileceği Ziraat Katılım Bankası 2015 personel alımı ile binlerce kişi iş sahibi olabilecek.

Ziraat Katılım Bankası’na iş başvurusu yapanların dikkat etmesi gereken şeylerden bir tanesi de CV. İş başvurusu esnasında gönderilecek olan özgeçmişlerin çok detaylı inceleneceği ve alınacak personellerin buna göre şekillendirileceği, ardından da mülakat ile de karar verileceği açıkça belirtildi.

ZİRAAT KATILIM BANKASI PERSONEL ALIMI  BAŞVURU FORMU

Ziraat Katılım Bankası 2015 yılında bir çok kişiye iş imkanı sağlayacak. Lise ve üniversite mezunu kişiler arasından Müfettiş uzman yardımcısı, avukat, uzman yardımcısı, servis görevlisi, banko asistanı, güvenlik görevlisi gibi bir çok açık pozisyona personel alımı gerçekleştirilecek. İşsizliğin had safhada olduğu şu günlerde bu sevindirici haber bir çok ailenin yüzünü güldürecek. Başvuru formuna aşağıdaki butonda paylaş dedikten sonra ulaşabileceksiniz.

Ziraat Katılım Bankası’nın 3 bin personel alımı yapacağı açıklandı. Ancak sınav tarihleri, sınav başvurusu ya da iş başvurusu hakkında herhangi bir bilgi henüz paylaşılmadı. Konu hakkında haberleri takip etmek ve başvuru tarihlerini kaçırmamak için sosyal ağlardan www.devlette.com adresini takip edebilirsiniz.

ZİRAAT KATILIM BANKASI İŞ BAŞVURUSU ŞARTLARI

En çok memur alımının gerçekleştirileceği banko asistanı iş pozisyonu için başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Sınav tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • 01.01.1988 ve sonrası doğumlu olmak,
 • Üniversitelerin veya yüksek okulların sadece 2 yıllık eğitim veren bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak veya işe başlama tarihinde mezun olabilecek durumda olmak, (Mülakat sırasında öğrenci belgesi /diploma kontrolü yapılacaktır.)
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak,
 • Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
 • Yurt içinde ve yurt dışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (Başarılı olan adaylardan işe başlama öncesinde istenecektir.)
 • Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak.

Ziraat Katılım Bankası güvenlik görevlisi alımı için öngördüğü başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

 • Özel güvenlik görevlisi kimlik kartı sahibi olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • Bayanlarda en az 1.65, erkeklerde ise 1.75 boyunda olmak
 • İyi iletişim kurabilmek, diksiyonu düzgün olmak, kendini iyi ifade edebilmek
 • Askerlikle ilişkisi olmamak

Diğer başvuru şartları ve muhtemel yapılacak olan Ziraat Katılım Bankası sınavı ve açık iş pozisyonları hakkında detaylı bilgiye yukarıdaki bağlantıyı paylaş diyerek kolayca görebilir ve 2015 Ziraat Katılım Bankası personel alımı, eleman alımı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Katılım Bankası İş Başvurusu yazımızı da okumanızı öneriyoruz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.