Ülkemizde üç kamu bankası bulunmaktadır. Bu kamu bankalarından en büyüğü ve ilk açılanı ise T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’dir. Ziraat Bankası aynı zamanda ülkemizde kurulmuş olan en eski bayramdır. Banka, 1863 yılında Mithat Paşa tarafından Memleket Sandıkları adı ile kurulmuştur. Ziraat Bankası kurulmuş olduğu günden bu yana düzenli olarak büyümesini sürdürmüş ve günümüzde sadece ülkemizin değil dünyanın en büyük finans kurumlarından bir tanesi haline gelmiştir.

Ziraat Bankası hali hazırda ülkemiz genelinde 1700’ü aşkın şubeye ve 25 bini aşkın çalışana sahiptir. Bankanın New York, Londra, Bakü, Sofya, Tiflis, Bağdat, Erbil, Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, Akdoğan, Karakum, Karaoğlanoğlu, Atina, İskele, Gönyeli, İskeçe, Rodos, Gümülcine ve Cidde’de şubeleri, Karaçi ve Tahran’da ise temsilcilikleri bulunmaktadır. Peki Ziraat Bankası saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Ziraat Bankası çalışma saatleri, mesai saatleri, çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında detaylı olarak anlattık.Ziraat Bankası Şubelerinin Çalışma Saatleri 2021

Ülkemizde tüm Ziraat Bankası şubeleri sabah saat 09:00’da açılmakta ve akşam saat 17:00’da kapanmaktadır. Banka şubeleri saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında da öğle tatili yani öğle arası sebebi ile kapalı durumdadır. Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Diyarbakır, Ağrı, Amasya, Afyon, Aksaray, Bursa, Uşak, Rize, Osmaniye gibi tüm illerimizde bu vermiş olduğumuz çalışma saatleri geçerlidir.

Ziraat Bankası Hafta Sonu Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Ziraat Bankası şubeleri genel olarak ülkemizdeki en kalabalık şubelere sahip bankalardan bir tanesidir. Milyonlarca müşterisi bulunmasından dolayı şubelerde de yoğunluk yaşanmaktadır. Peki Ziraat Bankası şubeleri hafta sonu çalışıyor mu?

Ziraat Bankası şubeleri ne yazık ki hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günü hizmet vermemektedir. Hafta sonu veya 24 saat açık olan herhangi bir Ziraat Bankası şubesi bulunmamaktadır. Bu sebepten işlemlerinizi bir sonraki iş günü halletmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı?

Ziraat Bankası şubeleri ayrıca hafta sonları hariç Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, arefe günlerinde, bunların dışında ise 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalı durumdadır. Bunun haricinde yer alan günlerde tabi hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) günleri açıktır.

Bunun dışında 31 Aralık, 10 Kasım, 28 Ekim gibi çeşitli günlerde Ziraat Bankası şubeleri açıktır. Hali hazırda bu tarihler resmi tatil değildir.

Bu yazımızda Ziraat Bankası çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca tüm bankaların çalışma saatlerine bankaların çalışma saatleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.


DİĞER ZİRAAT BANKASI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ziraat bankası konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ziraat bankası duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.