Yurtiçi Kargo, ülkemize kurulmuş olan ilk kargo firmasıdır. 1982 yılında Arıkanlı Holding tarafından kurulmuş olan Yurtiçi Kargo, ilk olarak Türkiye’ye sonra da KKTC’ye ve daha sonra da yurtdışı gönderimlerine başlamıştır. Firmanın VIP, gün tercihli, tahsilatlı gönderi yani kapıda ödeme gibi hizmetleri bulunmaktadır.

Yurtiçi Kargo kurulmuş olduğu günden bu yana büyümesini sürdürmüş ve günümüzde ülkemizin en büyük kargo firmalarından bir tanesi olmayı başarmıştır. Firma günümüzde 17 bölge müdürlüğü, 33 aktarma merkezi, 800’ü aşkın şubesi, 4 bini aşkın araç filosu ile ülkemizin 81 ilinde hizmet vermektedir. Ayrıca firmanın bünyesinde 14 bini aşkın çalışan hizmet vermektedir. Yurtiçi kargo müşterileri ise kargolarını teslim almak, göndermek için firmanın şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık merak ediyorlar? Yurtiçi Kargo çalışma saatleri, mesai saatleri, çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında bulunmaktadır.Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri 2023

Ülkemiz genelinde hizmet sunmakta olan Yurtiçi Kargo şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri sabah saat 09:00’da açılmakta ve akşam saat 18:00’de kapanmaktadır. Şubelerin öğle tatili yani öğle arası bulunmamaktadır ve belirttiğimiz saatler içerisinde açıktır. Kargo işlemlerinizi bu hususta gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Yurtiçi Kargo şubeleri hafta sonu sadece Cumartesi günü çalışmaktadır. Cumartesi günü saat 09:00 ile 13:00 arasında standart işleyişlerine devam eden şubeler, saat 13:00 ile 17:00 arasında da sadece müşterilerinin kargolarını kabul edip, teslimi gerçekleştirilmektedir. Yani kargo şirketi bu saatler arasında evinize veya adresinize kargo teslimatı gerçekleştirmez. Yurtiçi Kargo şubeleri Pazar günü ise çalışmamaktadır.

Yurtiçi Kargo Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Yurtiçi Kargo şubeleri Ramazan Bayramı ( Şeker Bayramı ), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, arefe gününde ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermez.

Yurtiçi Kargo Dağıtım Saatleri Ne Zamandır?

Yurtiçi Kargo hafta içi her gün sabah 09:00 ile akşam 18:00 arasında dağıtım yapmaktadır. Firma hafta sonu sadece Cumartesi gününde saat 09:00 ile 13:00 arasında dağıtım yapar.

Vermiş olduğumuz çalışma saatleri; Üsküdar, Beykoz, Yalova, Fatih, Fındıklı, Pendik, Kartal, Kocaeli, Aydın, Ankara, Avcılar, Antalya, Aksaray, Aliağa, Akçabat, Konya, Samsun, Manisa, Beylikdüzü, Bursa, Bolu, Buca, Cebeci, Cevizlidere, Çorum, Çorlu, Çankırı, Çekmeköy, Çayırova, Isparta, Iğdır, Giresun, Gaziemir, Gölbaşı, Gaziantep, Gebze, Fikirtepe, Florya, Fenerbahçe, Esenyurt, Eskişehir, Edirne gibi tüm il ve ilçelerimiz için geçerli olan çalışma saatleridir.

Bu yazımızda Yurtiçi Kargo çalışma saatleri, açılış kapanış saatleri ve çalışma günleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca tüm sorularınızı kurumun çağrı merkezi telefon numarası olan “444 99 99” telefon numarası üzerinden dile getirebilirsiniz.


DİĞER YURTİÇİ KARGO HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, yurtiçi kargo konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan yurtiçi kargo duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.