Yükseköğretim Kurulu, 1982 Anayasası’nın 131. maddesi esasında; “Yükseköğretim kurumlarının öğretimini planlamak, düzenlemek, yönetmek, denetlemek, yükseköğretim kurumlarındaki eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma faaliyetlerini yönlendirmek bu kurumların kanunda belirtilen amaç ve ilkeler doğrultusunda kurulmasını, geliştirmesini ve üniversitelere tahsis edilen kaynakların etkili bir biçimde kullanılmasını sağlamak ve öğretim elemanlarının yetiştirilmesi için planlama yapmak maksadı ile kurulmuş olan kurumdur. Yükseköğretim Kurulu her sene faaliyetlerine ara vermeksizin devam etmek adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. YÖK tarafından yayınlanmış olan bütün iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu ve iş başvuru formu haberimiz devamında yer almaktadır.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) İş İlanları 2023

Yükseköğretim Kurulu, tüm yükseköğretimden sorumlu tek kuruluştur. Görev ve sorumluluklarını aksamadan yerine getirmek adına YÖK her sene çok sayıda personel alımı, memur alımı, işçi alımı ve eleman alımı gerçekleştirmektedir. YÖK tarafından yayınlanan iş ilanları içinde asistan, avukat, matematikçi, uzman yardımcısı, büro memuru gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. YÖK tarafından yayınlanmış olan en yeni iş ilanları aşağıda yer almaktadır.Not : 2023 yılı iş ilanları henüz yayınlanmamıştır. 2023 yılında YÖK tarafından herhangi bir alım yapıldığında bu adreste yer vereceğiz.

  • YÖK Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • ÖSYM İş İlanları İçin TIKLAYIN

İlanlar yayınlandıkça vermiş olduğumuz liste de güncellenecektir.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Yükseköğretim Kurulu yani bilinen kısa adı ile YÖK tarafından yayınlanan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve www.yok.gov.tr kurumun resmi sitesi üzerinde yayınlanmaktadır. Bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgileri öğrenmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığında ilanlara ait bütün detayları sosyal mecralardan siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Harici olarak YÖK ilanlar yayınlanmadan bünyesine yapılan iş başvurularını kabul etmemektedir. YÖK iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.