Üniversiteye girişte ilk basamak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 12 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirildi. 2017 YGS’ye 2 milyonu aşkın aday 173 il ve ilçe sınav merkezlerinde 7.300 binada ve 117.000 salonda görevli 303.000 personel ile beraber gerçekleştirildi.  Şimdi ise sınava girmiş adayların en çok merak ettikleri konuların başında 2017 YGS sonuçları ne zaman açıklanacak geliyor.

2017 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yükseköğretime Geçiş Sınavı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi. Sınavın bitmesiyle beraber ÖSYM, YGS soru ve cevaplarını da yayınladı. Öğrenciler sonuçların açıklanmasını beklemeden puanlarını online olarak hesaplayarak ne kadar puan aldıklarını tahminen öğrenebiliyorlar. Peki 2017 YGS sonuçları ne zaman açıklanacak?ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir bu sene sınav sonuçlarının açıklanma tarihinde bir ilke imza atarak daha sınav başlamadan sonuçların açıklanacağı tarihi paylaştıklarını belirterek büyük bir sürprize imza attı. Sınav sonuçlarının açıklanma tarihi açıklamadan önce adayların yargı hakkını kullanabilmeleri için gerekli olanaklar ve süre tanındı.  Bu uygulamanın asıl amacı olarak ise adayların önceden zaman planlamalarını yaparak sınav sonrasında sonuç açıklanma dönemine kadar adayların yaşamak zorunda kaldıkları beklenti kaygı ve stres gibi faktörleri ortadan kaldırmak olduğu belirtildi.

2017 YGS sonuçları, ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre 28 Mart 2017 tarihinde açıklanacak.  YGS sınavında başarılı olan adaylar LYS sınavına girmeye hak kazanacak.  ÖSYM YGS sonuçları hakkında soru yada sorunlar için 444 67 96 ÖSYM iletişim adresini her operatörden arayabilirsiniz.

2017 YGS Sonuçları Açıklandı Mı?

Yükseköğretime Geçiş Sınavı Sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını ise https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden kontrol edebilirsiniz. Açıklandıktan sonra ise T.C. kimlik numaranız ve aday şifreniz ile anında sonuçları öğrenebilirsiniz.


DİĞER YGS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ygs konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ygs duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.