Adaylar Yükseköğretime Geçiş Sınavı ( YGS) yapıldığı 13 Mart 2016 tarihinden bu yana sonuçların ne zaman açıklanacağını merakla bekliyorlardı. Nihayet ÖSYM YGS sonuçlarını açıkladı. Öğrencilerin merakla beklediği 2016 YGS sonuçları açıkladığı andan itibaren aşağıda bulunan YGS sonuçları öğrenme bağlantısına giden adaylar sitede kısa süreli yoğunluklara sebep olarak hizmet veremez hale getirdi. Bu gibi durumlarda sayfayı yenileyerek veya bir süre sonra tekrar deneyerek 2016 YGS sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

2016 YGS Sonuçları Açıklandı !

ÖSYM yapmış olduğu açıklama ile sınav sonuçlarının açıklandığını şu şekilde duyurdu;13 Mart 2015 tarihinde saat 10.00’da başlayarak yapılmış olan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2016-YGS) girerek sonuçlarını bekleyen 2 milyon aday ve ailelerinin heyecanlı bekleyişini en kısa sürede bitirebilmek amacıyla tüm ÖSYM personeli, sınavın yapıldığı tarihten bu yana büyük bir özveri ile çalışarak sınav sonuçlarını 25 Mart 2015 tarihinde açıklama aşamasına getirmiştir. Her cevap kağıdı optik okuyucularda iki kere okunmuş ve kontrol edilmiştir.

2016 YGS Sonuçlarını Öğrenmek İçin TIKLAYIN

Adaylar 2016 YGS sonuçları açıklandığı andan itibaren, yukarıda bulunan bağlantı üzerinden sonuçları T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2016 YGS sınav sonuç belgesi basılmayacak olup, adayların adreslerine de gönderilmeyecektir.

Sınava giren 2 milyona yakın adayın cevap kağıtlarının ise daha sonra erişime açılacağı açıklandı. Adaylar kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne https://ais.osym.gov.tr/  adresinden sisteme giriş yaparak kolaylıkla ulaşabileceklerdir. YGS puanlarından en az biri 180 ve üstü olan adaylar Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvurmaya hak kazanmıştır.

2016 YGS sonuçlarının milletimize, adaylara ve ailelerine hayırlı olmasını diliyoruz. Sınava giren adaylarımızın her birisine geçmiş olsun diyor ve 2016 LYS’ye katılacak tüm adaylara da şimdiden www.devlette.com olarak başarılar diliyoruz.


DİĞER EĞİTİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eğitim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eğitim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.