Üniversiteye girmek isteyen adayların geçmesi gereken ilk basamak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı yani YGS sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile bugün açıklanacağı belirtildi. YGS giriş yerleri nasıl öğrenilir, YGS giriş yeri ne zaman açıklanacak, 2017 YGS giriş yeri sorgulama gibi konularda haberimizin devamından bilgi sahibi olabilirsiniz.

2017 YGS Sınav Giriş Yerleri Nasıl Öğrenilir?

YGS sınav giriş yerlerinin ÖSYM ( Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) tarafından bugün açıklanması bekleniyor. 2017 YGS adayları YGS sınav giriş yerlerini öğrenmek ve YGS 2017 sınav giriş belgesi nasıl alınır merak ediyorlar. YGS 2017 sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen ve YGS sınav giriş belgesi çıktısı almak isteyen adaylar bilgisayarlarının arama çubuğuna ais.osym.gov.tr yazarak aşağıda görüntüsü bulunan ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası’na ulaşacaklar. Daha sonra T.C. kimlik numarası ve daha önce belirlemiş olduğunuz AİS şifreniz ile beraber sisteme giriş yaparak 2017 YGS giriş yeri öğrenme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilecekleri gibi aynı ekran üzerinden 2017 YGS sınav giriş belgesi çıkartma işlemini de yapabileceklerdir.2017 YGS Sınav Giriş Belgesi Almak – YGS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

YGS sınav giriş belgesi üzerinde adayın sınava hangi okulda gireceği, bina ve salon bilgileri ile adayın fotoğrafı yer almaktadır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Aksi durumda olanlar hemen ÖSYM merkezlerine giderek durumu düzeltmelidirler. Adaylar internet üzerinden elde edecekleri sınav giriş belgesini ister renkli isterlerse de siyah-beyaz çıktısını alabilmektedirler. 2017 YGS sınav giriş belgesi , sınav gününde muhakkak yanlarında bulunmalıdır. Aksi halde sınava giremezler. 2017 YGS sınav giriş belgesi üzerinden ÖSYM tarafından belirlenen bilgiler dışında, herhangi bir yazı, resim yada bir işaret bulunmamalıdır.

YGS Sınav Giriş Belgesi Almak İçin TIKLAYIN

Sisteme yukarıda anlattığımız gibi T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra, sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgesi bilgilerine kolaylıkla erişebilirsiniz. Sınav günü sınav giriş belgenizin yanında fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerinin de yanında bulundurmaları zorundadır.  YGS sınavına nerede gireceğim, 2017 YGS giriş yerleri, YGS sınavına hangi okulda gireceğim, YGS sınav giriş yeri nasıl öğrenilir bu haberimizde detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER 2017 YGS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, 2017 ygs konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan 2017 ygs duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.