2017 YGS Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Üniversiteye girmek isteyen milyonlarca adayın geçmesi gereken ilk etap olan YGS ( Yükseköğretime Geçiş Sınavı ) için artık sayılı günler kaldı. ÖSYM tarafından açıklanan rakamlara göre 2 milyondan fazla aday sınav için başvuru yaptı. Bu adaylar 173 il ve ilçe sınav merkezinde 7.300 binada ve 117.000 salonda görevli olan 303.000 personel ile beraber 2017 YGS sınavına girecekler. Adaylar sınava girerken yanlarında YGS giriş belgesi ve kimliklerini bulundurmak zorundalar. Peki 2017 YGS giriş belgesi almak için ne yapmalı? İnternet üzerinden YGS giriş belgesi nasıl alınır? Detaylar haberimizin devamında.

2017 YGS Giriş Belgesi Çıkartma

Adaylar 2017 YGS giriş belgesi nereden alınır, YGS giriş belgesi nasıl alınır merak ediyorlar. ÖSYM tarafından işleme konulan Aday İşlemleri Sistemi olan AİS üzerinden 2017 YGS giriş belgesi alınabilinecek. 2016 YGS giriş belgesi almak için aşağıda bulunan bağlantıya tıklamanız ve şifreniz ile TC. kimlik numaranızı girerek sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapmanızın ardından giriş belgelerinize kolaylıkla ulaşabileceksiniz.YGS Giriş Belgesi Almak İçin TIKLAYIN

YGS giriş belgesi alırken herhangi bir sorun yaşarsanız, konu altında bulunan yorum bölümünden sorununuzu dile getirmeniz durumunda hemen yardımcı olmaya çalışacağız. Giriş belgenizi çıkartmadan önce haberimizin tamamını okumanız yararınıza olacaktır.

AİS girişi

Sınava girecek öğrencilerin bilmesi gereken hususlar vardır. Lütfen belgenizi çıkartmadan önce aşağıda yazılanları detaylı olarak okuyunuz.

  • Belge üzerinden adayların tanınabileceği bir fotoğrafının bulunması gerekmektedir.
  • Adaylar internetten ulaşabilecekleri 2017 YGS giriş belgesini ister renkli, isterlerse de siyah – beyaz olarak çıkartabilirler.
  • 2017 YGS giriş belgesi sınava girerken yanlarında bulunması zorunlu bir belgedir. Çıktısını aldıktan sonra sınava bu belge ile gireceksiniz.
  • Belgenin ön yada arka yüzünde ÖSYM tarafından sunulan bilgiler haricinde yazı, resim veya bir işaret bulunmamalıdır. Aksi halde belge geçersiz sayılır.
  • Adaylar sınava girebilmek için sınav giriş belgesi haricinde başka bir fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. ( Nüfus cüzdanı gibi.)
  • Sınav zamanı sınav görevlileri ilgili belgelerden adayı net olarak teşhis edemezlerse, sınava alınmama durumunuz bulunmaktadır.

YGS Sınav Giriş Belgesi Çıktısı Nasıl Olmalı?

Adayların en çok merak ettikleri soruların başında ise YGS sınav giriş belgesi renkli mi olacak, YGS sınav giriş belgesi siyah beyaz olur mu, YGS sınav giriş belgesi renkli olmak zorunda mı soruları yer alıyor. Adaylar sınav giriş belgesini ister renkli, isterlerse de siyah beyaz çıkartabilirler. Her iki belge de üzerinde bulunan barkoddan dolayı geçerli sayılacak ve adaylar bu belge ile sınava girebilecekler.


DİĞER YGS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ygs konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ygs duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.