Yer hostesi maaşları ne kadardır?

Yer hostesi veya diğer adı ile yer hizmetleri görevlisi, yolcu biletini aldıktan sonra yolcuğun uçağına binene kadar gerekli olan tüm işlemlerden sorumlu olan kişilere denilmektedir. Yolcuların bagajlarını teslim alarak bagaj etiketi ve uçuş bilgi kartı vermek, yolcuların kilo, bagaj ağırlığı gibi bilgilerini yükleme departmanına iletmek, uçağa binecek yolcuların biniş kartı kontrolünü gerçekleştirmek gibi görevlere sahiptirler. Bunların yanında yolcuların uçaklarını beklerken oluşabilecek sorulara cevap vermek yine yer hosteslerinin işidir. Çalışma süreleri içerisinde oldukça yoğun olarak çalışırlar. Yer hostesleri hakkında merak edilen konuların başında yer hosteslerinin ne kadar maaş aldıkları konusu gelmektedir. Peki yer hostesi maaşları ne kadardır?

Yer hostesi maaşları 2023

Yer hostesleri, uçak şirketlerinde (THY, Pegasus, Onurair, Sunexpress gibi.) ve havaalanlarında yer alan şirketlerin bürolarında görev almaktadırlar. Özel havayolu firmalarının çoğalması, havayolu ile ulaşımın artması sebebi ile yer hosteslerine duyulan ihtiyaç da günden güne artmaktadır. Yer hostesi olabilmek için neler yapmanız gerektiğini Yer Hostesi Nasıl Olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. Peki yer hostesi ne kadar maaş alır?Yer hosteslerinin maaşları çalışmış olduğu havayolu firmasına göre farklılık göstermektedir. Ancak ortalama olarak maaşları 9000 TL ile 12.000 TL arasındadır.

Yer hostesleri yoğun bir çalışma ortamına sahiptirler. Bunun yanında vardiyalı sistemde çalıştıkları için memurlar gibi değil gece de çalışabilirler. Oldukça yoğun ve zor bir iştir. Maaşları tek başına yer hostesi olabilmek için yeterli bir kıstas değildir. Bu yüzden diğer tüm mesleklerde olduğu gibi meslek seçimi yaparken tüm artılarını ve eksilerini gözden geçirmeli ayrıca kişisel özelliklerinizin o mesleği uygun olmadığını belirlemelisiniz. Bu yazımızda yer hostesinin maaşı hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER YER HOSTESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, yer hostesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan yer hostesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.