Bakanlar Kurulu tarafından Meclise sevk edilen kanun tasarısında belirtilen detaylara göre “Kişisel Verileri Koruma Kurumu” adı ile yepyeni bir kurum kuruluyor. Merkezi Ankara’da bulunacak olan Kişisel Verileri Koruma Kurumu, idari ve mali özerliğe sahip olup, kamu tüzel kişiliğini haiz alacaktır. Kişisel Verileri Koruma Kurumu, Kurul ve Başkanlıktan oluşacak olup, kurumun karar organı Kurul olacaktır.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu, yedi üyeden oluşacak olup, kamu yada özel sektörde en az 10 sene deneyimi bulunanlar arasından Bakanlar Kurulunca 4, Cumhurbaşkanınca 3 üye seçilerek oluşturulacaktır. Ayrıca üyelerin, en az dört yıllık lisans düzeyinde yükseköğrenim görmüş olmaları ve 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımaları zorunludur.Kişisel Verileri Koruma Kurumu

Kurulda, Uzman ve Uzman Yardımcısı istihdam edilebilecek, Kişisel Verileri Koruma Uzmanı kadrosuna atananlara bir defaya mahsus olmak üzere bir derece yükseltilmesi uygulanacak. Kurum personeli 657’e tabi olacak. Kuruma tahsis edilen kadrolar ise şu şekildedir:

SINIFIUNVANIDERECESİTOPLAM
GİHBaşkan Yardımcısı11
GİHDaire Başkanı17
GİHHukuk Müşaviri11
GİHHukuk Müşaviri33
AHAvukat64
GİHKişisel Verileri Koruma Uzmanı510
GİHKişisel Verileri Koruma Uzmanı720
GİHKişisel Verileri Koruma Uzman Yardımcısı960
GİHMali Hizmetler Uzmanı62
GİHMali Hizmetler Uzman Yardımcısı92
GİHMemur55
GİHMemur75
GİHMemur95
GİHMemur115
GİHMemur135
GİHBilgisayar İşletmeni75
GİHVeri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni65
GİHVeri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni75
GİHVeri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni85
GİHVeri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni95
GİHVeri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni105
GİHSekreter53
GİHSekreter87
GİHSantral Memuru91
GİHŞoför114
THTeknisyen63
YHTeknisyen Yardımcısı92
YHHizmetli1110
TOPLAM195

Kişisel Verileri Koruma Kurumu Personel Alımı

Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nda çalışmak üzere yukarıda belirttiğimiz kadro ve pozisyonlara personel alımı gerçekleştirilecektir. İlana çıktığı tarihte başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru detayları gibi bilgilere yine www.devlette.com üzerinden erişebileceksiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.