Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı ya da bilinen kısa adıyla YDS, ülkemizde yabancı dil seviyesini belirlemek amacı ile ÖSYM tarafından yapılmakta olan sınavlardan bir tanesidir. Her sene ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde gerçekleştirilen YDS sınavına binlerce aday katılım göstermektedir. Bu adaylar yüksek lisans, lisans, doçentlik sınavları, tıpta uzmanlık ile diş hekimliğinde uzmanlık sınavları ve daha bir çok sayıda sebepten ötürü YDS sınavına katılmaktadırlar. YDS sınavına başvuru yapan ve belirtilen ücreti yatıran adaylar ise sınav tarihlerini beklemeye başlıyorlar.

Adaylardan sınava girerlerken sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı veya buna denk pasaport veya ehliyet, ve en az bir adet fotoğraf bulundurmaları gerektiği açıklanmıştır. Peki Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı yani YDS sınav giriş belgesi nereden nasıl alınır, nasıl çıkartılır?YDS Sınav Giriş Belgesi Nereden, Nasıl Alınır?

Yabancı Dil Seviye Tespit sınavına artık sayısı günler kaldı. Adaylar sınava girerken yanlarında götürecek oldukları sınav giriş belgelerini çıkartarak hazır vaziyette tutmaya başladılar bile. Sınav giriş belgeleri ÖSYM’nin İnternet adresi üzerinden alınabilmektedir. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya girmenizin ardından T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi girerek sisteme rahatlıkla girebilirsiniz. Akabinde “Başvurularım” kısmından başvuru yapmış olduğunuz sınavlardan YDS’yi seçerek sınav giriş belgenizin çıktısını alabilirsiniz. Bu sayede sınava hangi okulda, nerede gireceğinizi, hangi binada ve sırada gireceğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

YDS Sınav Giriş Belgesi Çıkartmak İçin TIKLAYIN

Alacak olduğunuz sınav giriş belgesi renkli veya renksiz olabilir. Bu hususta herhangi bir şart koşulmamıştır. Sınava girecek olduğunuz okulu, binayı ve sırayı önceden kontrol etmeniz sınav günü yaşanabilecek olası aksaklıkların önüne geçebilmektedir. Ayrıca adayların sınav saatinden 15 dakika önce sınav binalarına giriş yapmaları gerekmektedir. Şayet geç kalırsanız sınava hiçbir mazeret gözetilmeksizin alınmazsınız. ÖSYM tarafından yapılacak olan diğer sınavlarda olduğu gibi kurşun kalem, kalemtıraş, silgi, peçete sınav esnasında sizlere verilecektir.


DİĞER YDS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, yds konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan yds duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.