Yaşam koçları ne kadar maaş alır?

Dünya tüm hızıyla gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Bu doğrultuda yeni meslek dalları da hayatımızda yer buluyor. Bu meslek dallarından bir tanesi de son yıllarda daha çok duyulmaya başlayan olan yaşam koçluğu. Yaşam koçları kişilerin bir hedef belirlemelerine, mevcut durumlarını anlamalarına, potansiyellerini görmelerine ve belirlemiş oldukları hedeflere ulaşmalarına yardımcı olmaktadırlar. Son dönemde yaşam koçu olmak için oldukça fazla arama yapıldığı görülmektedir. Bu meslek geleceğin meslekleri arasında gösterilmektedir. Ancak bu mesleğe olan ilgilinin bu denli fazla olmasının bir sebebi de yaşam koçlarının kazanmış oldukları paradır. Peki yaşam koçları ne kadar para kazanıyorlar?

Yaşam koçlarının maaşları

Yaşam koçları bir yere bağlı olarak çalışmadıkları için aylık sabit ve düzenli bir gelirleri bulunmaz. Müşterileri ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda ve müşteri sayısına bağlı olarak maaşları artış veya azalış gösterebilir. Yaşam koçları tıpkı psikologlar gibi seans başına ücretle çalışmaktadırlar. Günümüzde bir seans ücreti ise 500 TL ile 1000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu seanslar müşterilerin talepleri doğrultusunda ister yüz yüze, isterse de telefon üzerinden  gerçekleştirilmektedir. Yaşam koçları aylık olarak ise bu ücretlerle 30 bin TL’den fazla para kazanmaktadırlar. Bu rakam günümüz maaşlarına göre oldukça iyi bir rakamdır ve bu yüzden de yaşam koçluğu tercih edilen bir meslek haline dönüşmüştür.Ancak bunun yanında yaşam koçluğu mesleğinin bir getirisi daha bulunmaktadır. Yaşam koçlarının mutlu etmeyi başardığı, hayallerine kavuşmasına yardımcı olduğu kişiler en büyük gurur kaynakları, en büyük kazanımlarıdır.

Başkalarına tavsiyelerde bulunarak, insanları dinleyerek para kazanmak ilk bakışta kolay bir işmiş gibi gözükebilir. Fakat yaşam koçluğu bu kadar basite indirgenmeyecek bir meslek dalıdır. Yaşam koçları kendilerini geliştirmek adına oldukça yoğun olarak çalışmaktadırlar ve günümüzde tanınan yaşam koçlarının oldukça bilgili insanlar olduğu bilinmektedir.

Yaşam koçu olabilmek için herhangi bir üniversite veya yüksekokul mezunu olmanıza gerek bulunmamaktadır. Nasıl olabileceğiniz hakkında daha detaylı bilgilere yaşam koçu nasıl olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda yaşam koçları ne kadar maaş alırlar, ne kadar para kazanırlar detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER YAŞAM KOÇLUĞU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, yaşam koçluğu konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan yaşam koçluğu duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.