Yurdumuz kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının etkisinde kaldı.  Bir çok il ve ilçede yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime ara verildi. Aşağıda 8 ocak 2015 perşembe günü kar tatili olan iller bulunmaktadır. Birçok öğrenci okulların tatil olduğu halde haberdar olmadığı için bugün de okula gitti. Bu duruma düşmemek, hangi illerde kar tatili var, yarın kar tatili olan iller, yarın okullar tatil mi öğrenmek için aşağıdaki listeye bakabilirsiniz.

8 OCAK PERŞEMBE 2015 KAR TATİLİ OLAN İLLER 

Aşağıda 8 ocak perşembe günü kötü hava koşulları sebebiyle kar tatili olan illeri aşağıdaki listeden görebilirsiniz.  • Ankara
 • Giresun
 • Sakarya
 • Eskişehir
 • Konya
 • Kocaeli
 • Tokat
 • Karabük
 • Bartın 
 • Kırşehir
 • Erzincan
 • Yozgat
 • Kırıkkale
 • Karaman
 • Nevşehir
 • Niğde

8 Ocak Perşembe Günü Ankara’da Okullar Tatil Mi ?

Yoğun kar yağışı ve kötü hava koşullarının devam etmesi sebebiyle kar tatilini 1 gün daha uzatma kararı verildi. Buna göre 8 ocak perşembe günü Ankara’da okullar tatil olacak, eğitim ve öğretime cuma günü devam edilecek.  Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı tarihlerde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür. 

8 Ocak Perşembe Günü İstanbul’da Okullar Tatil Mi ?

8 Ocak Perşembe günü okullar tatil değil. Valilik’ten yapılan açıklamada yarın okullarda eğitime devam edileceği belirtildi. 

8 Ocak Perşembe Giresun’da Okullar Açık Mı ?

İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Akkurt ve Şebinkarahisar’da perşembe günü okullar tatil edildi. 

8 Ocak Perşembe Sakarya’da Okullar Açık Mı ?

Sakarya’da kar yağışı nedeniyle kent genelindeki tüm okullarda eğitime iki gün ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında yarın ve perşembe günü eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. Kentte, bugün de taşımalı eğitim yapan okullar tatil edilmişti.

 8 Ocak Perşembe Eskişehir’de Okullar Açık Mı ?

ESKİŞEHİR’de ilk ve orta dereceli okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın ve cuma günü tatil edildi.Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde önlem amaçlı olarak eğitime 8 Ocak Perşembe ve 9 Ocak Cuma günü ara verilduği belirtildi.

  8 Ocak Perşembe Konya’da Okullar Açık Mı ?

 Yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın için bir daha ara verildi.Geçen pazartesi günü akşam saatlerinde başlaşan yoğun kar yağışı nedeniyle Konya Valiliği tarafından eğitime dün ve bugün için ara verilmişti. Tatil süresi yarın (perşembe) da uzatılarak 3 güne çıkartıldı. 

8 Ocak Perşembe Giresun’da Okullar Açık Mı ?

Giresun Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara verileceğini söyledi.Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle Çamoluk, Güce, Doğankent, Çanakçı, Alucra ve Yağlıdere ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara verileceğini belirtti.  Necati Akkurt, Giresun merkez, Keşap, Bulancak, Eynesil, Tirebolu, Espiye ve Görele ilçelerinde ise köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için yarın tatil kararı aldıklarını ifade etti.

8 Ocak Perşembe Kocaeli’nde Okullar Açık Mı ?

Kocaeli’nde kuvvetli buzlanma ve don nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verileceği bildirildi.

8 Ocak Perşembe Tokat’da Okullar Açık Mı ?

Tokat’ın Erbaa, Reşadiye ve Niksar ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

8 Ocak Perşembe Karabük’de Okullar Açık Mı ?

Karabük’te yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki bütün okullarda yarın eğitim ara verildi. 

8 Ocak Perşembe Bartın’da Okullar Açık Mı ?

Bartın’da etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verileceği bildirildi. 

8 Ocak Perşembe Kırşehir’de Okullar Açık Mı ?

İl genelinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. Kırşehir Valiliği, kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrenciler ile engelliler ve hamile memurların da yarın izinli sayılacağı açıklamasını yaptı.

8 Ocak Perşembe Erzincan’da Okullar Açık Mı ?

Erzincan il merkezi ve ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 8 Ocak Perşembe günü eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. 

8 Ocak Perşembe Yozgat’da Okullar Açık Mı ?

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile Akdağmadeni, Boğazlıyan, Sorgun, Çekerek, Aydıncık, Saraykent ve Çayıralan ilçelerinde eğitime yarın ara verildiğini duyurdu. Kadışehri ilçesinde ise taşımalı eğitime yarın ara verildi. 

8 Ocak Perşembe Kırıkkale’de Okullar Açık Mı ?

Kırıkkale kent merkezinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Hacılar beldesi, Ahılı, Kazmaca ve Yukarı Mahmutlar köyü, Çullu ve Aşağı Mahmutlar mahallerindeki okullarda eğitime yarın ara verildiği öğrenildi. 

8 Ocak Perşembe Karaman’da Okullar Açık Mı ?

Karaman’da kar yağışı ve şiddetli tipi nedeniyle okullar perşembe günü (yarın) tatil edildi. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “İl ve ilçelere bağlı tüm eğitim kurumlarında 8 Ocak Perşembe günü uygun olmayan hava koşulları nedeni ile eğitim yapılmayacaktır” denildi. 

8 Ocak Perşembe Nevşehir’de Okullar Açık Mı ?

Nevşehir il merkezi ve 6 ilçede 1, Derinkuyu ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi.Nevşehir merkez ile Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve Acıgöl’de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildiği belirtildi. Derinkuyu Kaymakamı Selman Kibaroğlu, soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde eğitime yarın ve ertesi gün ara verildiğini bildirdi. 

8 Ocak Perşembe Niğde’de Okullar Açık Mı ?

Niğde’de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Yukarıda 8 ocak perşembe günü kar tatili olan il ve ilçeler listesini görebilirsiniz.