Yargıtay, yayınlamış olduğu ilan neticesinde nakil yolu ile personel alımı yapacağını açıkladı. Yargıtay personel alımı ilanı kapsamında toplamda 5 mühendis alımı gerçekleştirilecektir. Adaylar ilana 26 Ağustos 2016 ile 5 Eylül 2016 tarihleri arasında başvuru yapabileceklerdir. İlana dair diğer başvuru şartları ve başvuru formu gibi bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Yargıtay Mühendis Alımı İlanı 2016

Başkanlığımız bünyesinde çalıştırılmak üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 74. maddesi gereğince kurumlar arası nakil yoluyla aşağıda unvanı, sayısı, genel ve özel şartları belirtilen kadrolara mühendis alımı yapılacaktır. Mühendis alımı ilanı kapsamında 1 inşaat mühendisi alımı, 2 elektrik – elektronik mühendisi alımı ve 2 makine mühendisi alımı yapılacaktır.  Adaylardan talep edilen başvuru şartları aşağıdadır.Yargıtay Başkanlığı Mühendis Alımı Başvuru Şartları

 • Halen Kamu Kurumlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesi kapsamında mühendis kadrosunda çalışıyor olmak.
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.
 • 45 yaşını doldurmamış olmak.
 • Hakkında halen süren veya aleyhine sonuçlanmış idari veya adli soruşturma bulunmamak.
 • Üniversitelerin dört yıllık lisans eğitimi veren; İnşaat, Elektrik-Elektronik ve Makine Mühendisliği bölümlerinin birinden ya da bunlara denkliği, Yükseköğretim Kurumlarınca kabul olunan yurt dışı öğretim kurumlarından mezun olmak.
 • İnşaat, Elektrik-Elektronik ve Makine Mühendisi olarak en az 3 yıl deneyimi olmak (mesleği ile ilgili çalışan süreler belgelenecek.)

Yargıtay Başkanlığı Mühendis Alımı Başvurusu

Başvurular 26/08/2016 Cuma günü başlayıp, 05/09/2016 Pazartesi günü saat 17.00’de sona erecektir. Posta veya kargo ile yapılacak başvuruların, başvurunun son günü mesai bitimine kadar Başkanlığımızda olması gerekmektedir. Giriş koşullarını taşıyan adaylar başvurularını şahsen, APS, iadeli taahhütlü mektupla ya da kargo ile Yargıtay Başkanlığı Personel ve Eğitim Müdürlüğü Yargıtay Ek Bina (Vekaletler Caddesi No:1 Kızılay Çankaya/Ankara) adresine yapacaklardır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Naklen Atanma Başvuru Dilekçesi
 • Özgeçmişi
 • Hizmet Çizelgesi
 • Diploma Fotokopisi
 • Bir adet vesikalık fotoğraf

Başvurular; kontenjan, kadro sayısı ve kadro derecesi ile atamaya ilişkin diğer nitelikler açısından incelenecek ve tercih sebebi olan durumlar veya başvuru sırası esas alınarak ilan edilen kadro sayısının 20 katı kadar aday personel seçimine çağrılacaktır.

Personel seçimine katılmaya hak kazanan adayların listesi www.yargitay.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara tebliğ edilecektir.

Mühendis kadrolarına atanacak personelin seçimi; Başkanlığımız bünyesinde oluşturulacak Komisyon tarafından, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel yetenek ve genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, mesleki bilgisi dikkate alınarak 21-22/09/2016 tarihinde yapılacaktır.

 • Yargıtay Başkanlığı Personel ve Eğitim Müdürlüğü
 • Vekaletler Caddesi No: 1 Çankaya / Ankara
 • Telefon : ( 0312 ) 416 02 81 – 82 Fax: ( 0312) 416 02 90

Yargıtay Başkanlığı tarafından yapılacak olan mühendis alımı ilanı hakkında detaylı bilgileri paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

 


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.