Bugün Yargıtay tarafından çok sayıda iş ilanı yayınlandı. Bu ilanlardan sonuncusu da Yargıtay kadrolu hizmetli alımı ilanı. Yargıtay bu ilan kapsamında 15 kadrolu hizmetli alımı gerçekleştirecek. İstihdam edilecek olan personelden 2 tanesi lisans, 3 tanesi önlisans ve 10 tanesi de lise mezunu olacak. Adaylar ilana 21 Kasım 2016 tarihinden itibaren başvuru yapabilecek. İlan için son başvuru tarihi ise 25 Kasım 2016 olarak belirlenmiş. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Yargıtay Kadrolu Hizmetli Alımı İlanı 2016

Başkanlığımızda açık bulunan 15 Hizmetli kadrosuna, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca, yapılacak mülakat sınavı sonucuna göre (Lisans düzeyinden 2, Önlisans düzeyinden 3, Lise düzeyinden 10) personel alınacaktır. Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, başvurunun son günü olan 25/11/2016 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. (Doğum tarihi 25/11/1981 ve sonrası olanlar)
  • Lisans ve önlisans mezunları için 2016-KPSS’ye girmiş olmak, ortaöğretim mezunları için 2014- KPSS’ye girmiş olmak ve KPSS’den en az 70 puan almış olmak. Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir.

Adaylarda aranan özel başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

Yargıtay Kadrolu Hizmetli Alımı Başvurusu

Başvuru koşullarını taşıyan adaylar; 21/11/2016 tarihinden başlayarak 25/11/2016 tarihi saat 17.00’ye kadar, (http://basvuru.vargitav.gov.tr/) adresine, online başvuru yapacaklardır. Başvurular sadece online başvuru şeklinde yapılacaktır. Posta yoluyla veya diğer yollarla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Yargıtay Hizmetli Alımı Sınavı Hakkında Bilgi

Mülakat Sınav yeri, tarihi ve saati: www.yargitay.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Mülakat sınavına; merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 10 katı aday çağrılacaktır. Mülakat sınavı; Mesleki Bilgi, Anayasa Hukuku, Vatandaşlık Bilgisi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile Genel Kültür alanlarından yapılacaktır. Adayların mülakat sınavında başarılı sayılabilmesi için, mülakat heyetinin verdiği puan ortalamasının en az 50 olması gerekmektedir.

Değerlendirme: Adayların aldıkları KPSS puanının % 50’si ile mülakat sınavı puanının % 50’si esas alınarak, yapılacak hesaplama sonucu nihai başarı durumu belirlenecektir. Sonuçlar www.vargitav.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. Aranılan şartları taşımadığı veya gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların atamaları yapılmayacak olup, bu hususların sonradan tespiti halinde, yapılan atama işlemleri iptal edilerek ilgililer hakkında genel hükümlere göre işlem yapılacaktır.

Adaylardan İstenen Belgeler

  • Diploma fotokopisi (Girilen KPSS sonucuna uygun)
  • Son altı ay içinde çekilmiş bir adet vesikalık fotoğraf

Eksik belge ile veya nitelikleri uygun olmadığı halde başvuranların müracaatları değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu yazımızda Yargıtay Başkanlığı tarafından verilmiş olan hizmetli alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları ve mülakat sınavı hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca Yargıtay tarafından verilmiş olan diğer iş ilanlarına ulaşmak için hemen TIKLAYIN.


DİĞER YARGITAY HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, yargıtay konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan yargıtay duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.