Yargıtay Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile kadrolu şoför alımı yapılacağını açıkladı. Devlet memuru statüsünde olacak şoför alımı için başvuru şartları, başvuru tarihleri ve başvuru formu gibi detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

YARGITAY BAŞKANLIĞI KADROLU 10 ŞOFÖR ALIMI 2015

Başkanlığımızda çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca 10 şoför kadrosuna, Başkanlığımızca yapılacak uygulamalı ve mülakat sınavı sonucuna göre atama yapılacaktır. Mülakat sınavına, merkezî sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 20 katı kadar aday çağrılacaktır. Yapılan direksiyon uygulama sınavında başarılı olan adaylar mülakat sınavına alınacaktır.YARGITAY BAŞKANLIĞI KADROLU ŞOFÖR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Yargıtay Başkanlığı tarafından yapılacak olan 10 şoför alımı için istenilen başvuru şartları aşağıdaki gibidir;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
  •  2014-KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve KPSS’den en az 70 puan almış olmak. Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir.
  • Hizmetin özelliğine göre E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
  • Askerliğini yapmış, muaf veya başvuru tarihinden itibaren 2 yıl tecil ettirmiş olmak
  • İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, başvurunun son günü olan 08/05/2015 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak,
  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

YARGITAY BAŞKANLIĞI ŞOFÖR ALIMI BAŞVURU FORMU

Giriş koşullarını taşıyan adaylar başvurularını 04/05/2015 tarihinden başlayarak 08/05/2015 tarih saat 17.00’ye kadar online başvuru (www.basvuru.yargitay.gov.tr) adresine yapacaklardır.

NOT: BAŞVURULAR SADECE ONLİNE BAŞVURU ŞEKLİNDE YAPILACAKTIR. POSTA YOLUYLA VEYA DİĞER YOLLARLA YAPILAN BAŞVURULAR KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Uygulama Sınav yeri, tarihi ve saati: www.yargitay.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Yapılacak mülakat sınavı, Mesleki Bilgi (Anayasa Hukuku, Vatandaşlık Hukuku ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi) ile Genel Kültür alanlarından yapılacaktır. Mülakatta başarılı sayılabilmesi için, katılan adaylar hakkında, sınav komisyon üyelerinin verdiği puanların aritmatik ortalamasının en az 50 olması gerekmektedir.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.