Yargıtay, ülkemizde yer alan altı yüksek yargı organından bir tanesidir. Yargıtay adli mahkemelerce verilmiş olan kararların temyizine bakan yüksek mahkemedir. 1868 yılında kurulmuş olan Yargıtay, 100 seneyi aşkın bir geçmişe sahiptir. 2011’de Yargıtay’ın daire sayısı 32’den 38’e, üye sayısı 250’den 387’ye çıkarıldı. Daha sonra ise daire sayısı 38’den 46’ya üye sayısı ise 387’den 516’ya çıkarıldı. 2023 yılında üye sayısı 310’a düşürülmüş olup daire sayısı 45’tir. Yargıtay bünyesinde aşağıda bulunan birimler yer almaktadır.

  • Ceza Genel Kurulu ve Hukuk Genel Kurulu
  • Ceza Daireleri Başkanlar Kurulu ve Hukuk Daireleri Başkanlar Kurulu
  • Hukuk ve Ceza Daireleri
  • Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
  • Yargıtay büro ve idari birimleri

Yargıtay Başkanlığı Güncel İş İlanları 2023

Her sene Yargıtay Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere çok sayıda personel alımı, memur alımı, işçi alımı ve eleman alımı gerçekleştirilmektedir. Özellikle zabıt katibi alımı, güvenlik görevlisi alımı, şoför alımı, elektrikçi alımı, çözümleyici alımı, tesisatçı alımı, marangoz alımı, teknisyen alımı, hizmetli alımı gibi çok sayıda eleman alımı ve personel alımı gerçekleştiriliyor. Yargıtay bünyesinde verilmiş olan tüm iş ilanlarına www.devlette.com adresimiz üzerinden görebilirsiniz. Aşağıda bu iş ilanları yer almaktadır. Her ilanın başvuru formu, başvuru şekli, başvuru şartları ve başvuru tarihleri değişiklik göstermektedir. İlanlar tarihsel olarak yeniden eskiye göre sıralanmıştır.  • Yargıtay Zabıt Katibi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Yargıtay Başkanlığı İş Başvurusu 2023

Yargıtay Başkanlığı tarafından yayınlanan tüm iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde yayınlanmaktadır. Bu ilanları takip etmek, ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgileri görmek ve ilanlara anında iş başvurusu yapmanız için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İlanlar yayınlandığı anda ilanlara dair tüm duyuruları siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Yargıtay iş başvurusu ve güncel iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER YARGITAY İŞ İLANLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, yargıtay iş ilanları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan yargıtay iş ilanları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.