Yapı Kredi Bankası veya kısa bilinen adıyla Yapı Kredi, 1944 senesinde kurulmuş olan ülkemizin en köklü ve büyük bankalarından bir tanesidir. Yapı Kredi ülkemizde kişilerin daha kolay bir şekilde ev sahibi olmalarını sağlamak amacı ile Kazım Taşkent tarafından kurulmuştur. Ülkemizin ilk özel bankası Yapı Kredi Bankası’dır. Koç Grubu ve UniCredit’in eşit ortaklığı sayesinde bankanın %81,80’lik kısmına sahiptir. Yapı Kredi Bankası kurulmuş olduğu günden bu yana düzenli olarak büyümesini sürdürmüş ve günümüzde ülkemizin en büyük finans kurumlarından bir tanesi haline gelmiştir. Yapı Kredi ülkemiz genelinde 1000’e yakın şubesi, 4000’i aşkın şubesi ve 19 bini aşkın çalışanı ile müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına anında cevap verebilmek adına tüm gücüyle çalışmaktadır.

Yapı Kredi Bankası aktif büyüklüğü ile ülkemizin en büyük 4. Özel bankasıdır. Bankanın 10 milyon aşkın müşterisi bulunmaktadır. Yapı Kredi müşterileri ise bankanın şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık merak ediyorlar. Yapı Kredi çalışma saatleri, mesai saatleri, çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri 2023

Ülkemiz genelinde hizmet sunmakta olan Yapı Kredi şubeleri hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) sabah saat 09:00’da hizmet sunmaya başlamakta ve akşamları da saat 17:00’da kapanmaktadır. Yapı Kredi şubeleri bunun dışında saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle tatili, öğle arası sebebi ile kapalı durumdadır.

Yapı Kredi Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Yapı Kredi Bankası’nın şubeleri genel olarak Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu kapalı durumdadır. Ancak banka bazı şubelerini müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına anında cevap verebilmek adına açık tutmaktadır. Hafta sonu açık Yapı Kredi şubeleri aşağıda verilmiştir.

Şube KoduŞube AdıŞehirAçık/KapalıCumartesiPazar
683CarrefourİstanbulAçılış Saati

Kapanış Saati

Açık

10:00

21:30

Açık

10:00

21:30

Yapı Kredi Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Yapı Kredi şubeleri tıpkı hafta sonu olduğu gibi bayramlarda da çoğu şubesi kapalı durumdadır. Sadece yukarıda vermiş olduğumuz İstanbul ilinde yer almakta olan şube bayram ve resmi tatillerde açıktır. Bunun dışında yer alan tüm Yapı Kredi şubeleri 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde ve Ramazan Bayramı ( Şeker Bayramı ) ile Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda kapalıdır.

Bunun dışında 31 Aralık, 10 Kasım, 28 Ekim gibi çeşitli günlerde Yapı Kredi Bankası şubeleri açıktır. Hali hazırda bu tarihler resmi tatil değildir. Vermiş olduğumuz çalışma saatleri; İzmir, Ankara, Antalya, Mersin, Avcılar, Ataşehir, İzmit, Bursa, Konya, Trabzon, Muğla, Gaziantep gibi tüm il ve ilçelerimiz için geçerli olan çalışma saatleridir.

Ayrıca bankaların kapalı olduğu zamanlarda EFT işleminin bir sonraki iş günü gerçekleştirileceğini unutmayınız. Havale ise aynı banka içerisinde yapılan bir işlem olmasından dolayı resmi tatil olsa dahi günün 24 saati gerçekleştirilmektedir. Bu yazımızda Yapı Kredi Bankası çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış saatleri, kapanış saatleri ve çalışma günleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca tüm bankaların çalışma saatlerine bankaların çalışma saatleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.


DİĞER YAPI KREDİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, yapı kredi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan yapı kredi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.