Erzurum ilimizde yer almakta olan Yakutiye Belediyesi yayınlamış olduğu iş ilanı ile işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Yakutiye Belediyesi işçi alımı ilanı kapsamında makam şoförü alımı yapacaktır. Adayların en az ilköğretim ve en fazla da lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Yakutiye Belediyesi İşçi Alımı İlanı 2017

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr İnternet adresi zerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. 10/01/2018 tarihinde saat 14 .00 da Yakutiye Belediye Başkanlığı Meclis Salonunda Kura Çekimi yapılacaktır. Başvuranların kuraya katılmaları için işveren tarafından ayrıca davet yapılmayacaktır. İlköğretim ve altı düzeyinde bir eğitim gerektiren ve kuraya tabi olan iş gücü taleplerine şartları uyan ve müracaatları kabul edilenlerin tamamı noter huzurunda kura çekimi için işverene gönderilir. Kuraya tabi taleplerde ise durumu talep şartlarına uygun olan önceliklilerin tamamı kura çekilmek üzere, isim ve adresleri ile durumlarına ilişkin açıklayıcı bilgilerle birlikte, ayrı bir liste halinde kamu kurum ve kuruluşuna bildirilir..Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. İş yerine ismi bildirilen ve kura sonucu talep sayısının 3 katı oranında belirlenen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.  Başvuracak olan adaylarda aranan bazı başvuru şartları bulunmaktadır. Bunlar;

  • En az ilköğretim, en fazla lisans mezunu olan kişiler başvuru yapabilir.
  • B sınıfı ehliyete sahip olmak, ( en az 10 senelik ehliyet sahibi olmak )
  • Herhangi bir devlet kurumunda en az 5 sene düzey devlet yetkililerine makam şoförlüğü yapmış olmak, ( çalıştığı kurumdan makam şoförü olarak çalıştığına dair belge almak )
  • Silah taşıma ruhsatına sahip olmak
  • Seyahat engeli bulunmamak,
  • Esnek çalışma şartlarına uyum göstermek,
  • Lüks sınıf otomobillerde deneyimli olmak,
MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Makam Şoförü10
Kura YeriKura TarihiKura Saat Dilimi
YAKUTİYE BELEDİYE BAŞKANLIĞI MECLİS SALONU10.01.201814:00 – 15:00

Çalışma Adresi : ALİRAVİ CAD. 1/ 25100 YAKUTİYE ERZURUM / TÜRKİYE

İlan kapsamında 1 makam şoförü alımı gerçekleştirilecektir. Bu yazımızda Yakutiye Belediyesi işçi alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı ilan bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca belediye tarafından yayınlanan tüm ilanlara Yakutiye Belediyesi iş ilanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.