Vinç Operatörleri Ne Kadar Maaş Alırlar?

Vinç operatörü, en riskli ve zor mesleklerden bir tanesidir. Durum böyle olunca herkes bu sorumluluğun altına girememektedir. Bundan dolayı Türkiye’de vinç operatörü olan kişi sayısı az olsa da şirketlerin talepleri çok fazladır. Kule vinç operatörleri raylı, paletli ve sabit bir şekilde vinci kullanabilmektedir. Bunun yanı sıra iş güvenliği ve sağlığı konusunda çok fazla dikkat etmesi gerekmektedir. Çevresel önemleri alıp kaliteli bir şekilde işini yapmak zorundadır. Aksi halde en küçük hatası büyük sonuçlara yol açabilmektedir.

Vinç operatörleri sadece vinci kullanmakla kalmamakta ayrıca vincin bakımını, onarımını ve kullanmadan önce ve sonra kontrollerini yapmak zorundadır. Her ne kadar dışarıdan bakılınca kolay gibi görünse de aslında zor bir meslektir. Vinci konumlandırıp yük kaldırıp ve indirme işlemini yaparken rüzgârı dahi hesap etmesi gerekmektedir. Aksi halde sert bir rüzgâr sonucu kötü hatalara yol açabilmektedir. Bundan dolayı vinç operatörleri hatasız çalışmak zorundadırlar.Vinç operatörleri bu riskli ve zorlu işlerinde yüksek maaş almaktadırlar. Durum öyle ki aldıkları maaş tecrübe ve çalıştıkları kuruma göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı yerlerde vinç operatörleri 5.000 TL ile 10.000 TL arasında çalışırken, bazı sektörler ise 15.000 TL’ye vinç operatörü bulmakta zorlanmaktadır. Bu tamamen vinç operatörlerinin sektördeki tecrübesine, şantiye deneyimlerine, sahada geçirdiği zamana ve yeteneğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yıllardır bu işi yapan ile yeni başlayan vinç operatörü arasında dağlar kadar maaş farkı olacaktır. Ancak genel olarak vinç operatörleri asgari ücret tutarının en az 5 katı kadar maaş almaktadır.

Bu yazımızda vinç operatörü maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Ayrıca diğer yazımızdan vinç operatörü nasıl olunur öğrenebilirsiniz.


DİĞER VİNÇ OPERATÖRÜ MAAŞLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, vinç operatörü maaşları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan vinç operatörü maaşları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.