VHKİ Maaşları Ne Kadardır?

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ya da bilinen kısa adı ile VHKİ, memurluk kadrolarından bir tanesidir. Genel olarak bilgisayar verilerini sisteme girme, düzenleme ve işleme gibi görevlere sahiptirler. Bunun dışında üst amirlerinin görevlerini yerine getirirler. VHKİ son dönemde kamu kurumları tarafından alımı sıklıkla yapılmış kadrolardan bir tanesidir. Birçok kamu kurumunun ilanlarında VHKİ alımlarını görmekteyiz. Bu meslek hakkında merak edilen birçok konu bulunmaktadır. Kuşkusuz bunlardan bir tanesi de maaşlarıdır. Peki VHKİ ne kadar maaş alır?

VHKİ Maaşları 2022

VHKİ olabilmek için öncelikle KPSS sınavına girmeniz gerekmektedir. Akabinde VHKİ alımı yapan kurumların ilanları takip edilmelidir. Sağlık Bakanlığı, YSK, MEB, Kamu Hastaneleri, Diyanet, İçişleri Bakanlığı, DHMİ gibi çok sayıda kurum VHKİ istihdam etmektedir. Bu husus hakkında daha detaylı bilgilere VHKİ Nasıl Olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. VHKİ kadrosu maaşları ise aşağıda belirtilmiştir.İşe yeni başlamış bir VHKİ, kamu kurum ve kuruluşlarında 9/1 derecesinde istihdam edilir. Bu memur net olarak 7500 TL maaş almaktadır. Bu maaşları derece ve kademeleri yükseldikçe artar ve 1/4 derecesinde geldiğinde 9200 TL’ye çıkar. Vermiş olduğumuz maaş net maaşlarıdır. Bu maaşlara aile yardımı, çocuk yardımı gibi ek ödemeler dahil edilmemiştir. Bunlar eklendiğinde maaşlar daha da yükselmektedir.

VHKİ İle Memur Arasındaki Maaş Farkı Nedir?

VHKİ, diğer düz memurluk kadrolarına nazaran daha yüksek maaş almaktadırlar. Ancak bu maaş farkı çok fazla değildir. Düz memur kadrolarından 100 ile 150 TL derece ve kademesine göre değişen tutarda daha yüksek maaş almaktadırlar.

Bu yazımızda VHKİ kadrosu maaşları ile VHKİ memur maaşları ve lisans mezunu üniversite mezunu Ocak ve Temmuz ayı VHKİ maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER VHKİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, vhki konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan vhki duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.