Vermut, alkolle takviye edilerek güzel kokulu bitki ve baharatlarla “aromatize” edilmiş bir tür şaraba verilen addır. Vermut, kısaca aperatif şarap olarak tanımlanabilir. Ancak alkol oranı yükseltilmiştir. Yani şaraplara göre daha yüksek alkol oranına sahiptirler. Vermutun alkol oranı genel olarak yüzde 17-18 civarındadır. Vermut genel olarak ucuz beyaz şaraplar kullanılarak yapılmaktadır. Günümüzde dünyada en iyi vermut üreticilerinin Fransa ve İtalya olduğu bilinmektedir.

Vermut Fiyatları Ne Kadar?

İngilizcede wormwood ve Almancada wermutkraut ya da wermut olarak isimlendirilen bitki, aynı zamanda absinthin ana maddesidir. Ülkemizde vermut oldukça tercih edilen alkollü içeceklerden bir tanesidir. Fakat Türkiye’de vermut fiyatları diğer ülkelere göre oldukça yüksek fiyatlarda. Bunun öncelikli sebebi vermut fiyatlarına tıpkı diğer alkollü içeceklere uygulandığı gibi Özel Tüketim Vergisi yani ÖTV uygulanmasıdır. Bunun üzerine de Katma Değer Vergisi yani KDV uygulanır. Öyle ki bir vermut şişesi fiyatının neredeyse yüzde 70’e yakınını vergiler oluşturmaktadır. Bunun dışında da vermut fiyatları her sene zamlanmaktadır. Bu sebepten diğer vermut seven kişiler vermut fiyatları ne kadar oldu merak etmektedir. Yazımız devamında zamlı vermut fiyatları ile güncel vermut fiyatları yer almaktadır.Vermut Fiyatları 2021

Vermut fiyatları hakkında detaylı bilgiler vermeden önce aşağıda vermiş olduğumuz listede yer alan fiyatların, markalar tarafından tavsiye edilen satış fiyatları olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Yani Migros, CarrefourSA, Metro, tekel bayiler, free shop, duty free gibi alanlarda ufak da olsa fiyatlarda değişiklik olabilmektedir.

100 lük Martini Extra Dry Fiyatı210,00 ₺
100 lük Martini Bianco Fiyatı210,00 ₺
100 lük Martini Rosso Fiyatı210,00 ₺
100 lük Martini Bitter Fiyatı210,00 ₺

Yukarıda ülkemizde içki satışının yapıldığı her noktada bulabildiğiniz vermutun yeni fiyatları verilmiştir. Türkiye’de bu fiyatlara her sene bazen de birkaç ayda bir zam gelmektedir. Bu sebepten fiyatlar değişebilmektedir. Yeni bir zam geldiğinde www.devlette.com adresimiz üzerinde yer alan fiyatları güncelleyeceğiz. Bu yazımızda kırmızı vermut şarabı fiyatları, en ucuz vermut fiyatları, vermut fiyatları ne kadar ve vermut fiyatları listesi hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer tüm alkollü içeceklerin güncel fiyatlarına İÇKİ FİYATLARI yazımızdan ulaşabilirsiniz.


DİĞER VERMUT FİYATLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, vermut fiyatları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan vermut fiyatları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.