Türkiye’deki vergi daireleri, mükellefi tespit eden, vergi tarh eden, tahakkuk ettiren ve tahsil eden dairelerdir. Vergi hakkında tüm işlemler vergi dairelerinde halledilmektedir. İdari olarak vergi daireleri, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın taşra teşkilatı olan vergi dairesi başkanlıklarına bağlıdır. Vergi dairesi başkanlığı bulunmayan yerlerde ise defterdarlığa bağlıdır. Vergi daireleri aynı zamanda Tahsil Dairesi’dir. Günümüzde tüm vergi dairelerinin birleştirilerek tek çatı altında toplanması amaçlanmıştır ve bu doğrultuda ilk pilot il Eskişehir seçilmiştir. İleride vergi işlemlerinizi tek çatı altında halledebileceğiz. Peki vergi daireleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Vergi dairesi çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında bulunmaktadır.

Vergi Dairesi Çalışma Saatleri 2023

Vergi daireleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri sabah saat 08:30’da açılmakta ve akşamları da saat 17:30’da kapanmaktadır. Vergi Daireleri ayrıca saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle tatili, öğle arası sebebi ile kapalı durumdadır. Fakat vergi dairelerinde vezneler daha erken kapanmaktadır. Vezneler akşam saat 16:00 itibariyle kapanmaktadır.Vergi Dairesi Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Ülkemiz genelinde hizmet sunmakta olan vergi daireleri Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu hizmet vermezler. Vergi dairleri ile ilgili işlemlerinizi diğer çoğu kamu kurumunda olduğu gibi hafta içi ve mesai saatleri içerisinde halletmelisiniz.

Vergi Dairesi Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Vergi Daireleri; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak (Yılbaşı), 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır. Arefe günlerinde ise öğleye kadar hizmet sunmaktadır.

Vermiş olduğumuz çalışma saatleri; Gaziantep, Ankara, Antalya, Avcılar, Alanya, Antakya, Aliağa, İstanbul, Bursa, İzmir, Bodrum, Bornova, Bostancı, Beylikdüzü, Beşiktaş, Bakırköy, Başkent, Bahçelievler, Bandırma, Ceyhan, Çorlu, Eskişehir, Erenköy, Edirne, Edremit, Fatih, Fethiye, Gebze, Gaziemir, Gayrettepe, Göztepe, Gaziemir, Halkalı, Isparta, İzmit, Kadıköy, Kartal, Keçiören, Kayseri, Konak, Manisa, Manavgat, Mecidiyeköy, Maslak, Marmaris, Menemen, Nilüfer, Nazilli, Nevşehir, Sincan, Sivas, Sultanbeyli, Şanlıurfa, Uşak, Yalova gibi tüm il ve ilçelerimizde geçerli olan çalışma saatleridir.

Bu yazımızda Vergi dairesi çalışma saatleri, açılış kapanış saatleri, çalışma günleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER VERGİ DAİRESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, vergi dairesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan vergi dairesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.