2023 Yılında Vergi Affı Var Mı?

Özellikle terör yüzünden yaşanan durgunluk ve turizm sektöründe üst üste gelen kötü haberler neticesinde sektörlerin tekrar canlanması ve borç yükünün biraz olsa hafiflemesi için yeni bir düzenleme yapılması zorunlu hale geldi. Sanayi ve ticaret odaları ile sektörlerin önde gelen kişileri bu konuda vergi affı hususunun tekrar gündeme getirilmesi konusunda ortak görüş bildirdiği öğrenildi. Tüm bu taleplerin neticesinde hükümet yetkililerin de en kısa sürede bir çözüm yolu üretmesi ve piyasaları yeniden canlandırmak için bir dizi uygulamayı torba yasa ile yürürlüğe koyacağı da edinilen bilgiler arasında. Peki 2023 yılında vergi affı var mı? Vergi affı ne zaman çıkacak?

Vergi Affı Çıkacak Mı?

Sektörün önde gelenleri geçtiğimiz sene yaşanan bu sene de devam eden ekonomik kötü senaryolar sebebiyle bir dizi destek ve teşvik niteliğinde vergi affı getirilmesi hususunu dile getiriyorlar. Milyonlarca çalışanın ve çalışan yakınlarının doğrudan etkileneceği olası vergi affı durumunda işverenler bir miktar dahi olsa rahatlayacak ve istihdam ile işsizliğe olumlu katkı sağlanacağı belirtiliyor. Tüm bu sebeplerden dolayı geçtiğimiz senelerde uygulamaya koyulan vergi affı yasasının 2023 yılında tekrar ele alınması ve bir torba yasa ile tekrar çıkarılması konusunda hükümet yetkililerinin de sessiz kalmaması bekleniyor.Vergi Affı Ne Zaman Çıkacak?

En son çıkan vergi affı yasası kapsamında vergi borcu olanların faizleri borçları silinmiş ve ana borçlarda taksitlendirilerek borçların ödenmesi kolaylaştırılmıştı. 2023 yılında çıkarılacak vergi affı kanunu kapsamının da en azından bu şekilde olacağı tahmin ediliyor. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanan verilere göre mükelleflerin günümüz itibariyle birikmiş olan borçları 150 Milyar TL rakamını aşmış durumda. Rakamlar bu derece büyük olunca vergi borçlarına af getirilmesi de sektörlerin yeniden canlanabilmesi adına büyük önem arz ediyor.  Vergi affı 2023 hususunda henüz haberler söylentilerden ibaret olsa da tüm gelişmeleri www.devlette.com olarak takip ediyor olacağız. Çıkacak olan olası vergi affı kanunu hakkında gelişmeleri kaçırmamak için ise sosyal mecralardan bizleri takip etmeniz öneririz.


DİĞER VERGİ AFFI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, vergi affı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan vergi affı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.