Vergi Affı Çıktı Mı?

Ülkemizde 13 milyondan fazla vatandaşımızın 160 milyar lirayı aşan vergi borcu bulunmaktadır. Daha önce belirtmiş olduğumuz ve detaylarını paylaştığımız vergi affı kanunu, nihayet Meclis’te kabul edildi. Vergi affı kanunu ile birlikte vergi ve vergi cezalarına, gecikme faizlerine, gümrük vergilerine, trafik cezalarına, askerlik cezalarına, nüfus cezalarına, seçim cezalarına, karayolu geçiş ücreti cezalarına, RTÜK idari para cezalarına, Yurt-Kur öğrenim ve katkı kredisi alacaklarına, SGK ve belediye alacaklarına yeniden yapılandırma imkanı tanındı.

Vergi Affı Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

Geçtiğimiz hafta Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen ve dün de Meclis’ten geçen vergi affı kanunu 30 Haziran 2016 yılı öncesi borçlarını kapsayacak. Vergi affından yararlanmak isteyenler Ekim ayı sonuna kadar vergi daireleri ile sosyal güvenlik kurumu dairelerine müracaat edecek ve vergi borçlarına yönelik Kasım ayından itibaren, prim borçlarına yönelik ise Aralık ayından itibaren taksitli ya da peşin ödeme yapabilecek.Vergi Borcu Taksitlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Yapılandırma başvurularında 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitte ödeme seçeneği sunuluyor. 6 taksit için 1,08, 9 taksit için 1,12, 12 taksit için 1,16 ve 18 taksit için 1,24’lük katsayılı ile çarpılarak çıkan tutar taksit sayısına bölünüyor. Taksitler birer ay atlayarak ödeniyor.


DİĞER 2016 VERGİ AFFI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, 2016 vergi affı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan 2016 vergi affı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.