Günümüzde iş arayan bireylerin birçoğu kendi uzmanlık alanlarında iş bulamamakta bu yüzden diğer alanlara yönelmektedir. Bu kişiler gibi herhangi bir vasfı olmayan şahıslarda iş aramaktadır. Sanılanın aksine vasıfsız elemanların iş bulması sanıldığı kadar zor değildir. İş-Kur geçtiğimiz dönem yaptığı açıklamada 48.000 vasıfsız eleman açığı olduğunu vurgulamış ve bu bölümlerde çalışacak işçi bulamadıklarını dile getirmişti. Vasıfsız eleman arayan kurumlardaki bu açık ülkemizdeki işsizlik oranı baz alınırsa bir hayli fazla.

VASIFSIZ eleman alımı ve iş başvurusu formu 2020

Vasıfsız eleman arayan kurumlarda düşük maaş ve kötü çalışma şartları olabileceği gibi yüksek maaş, iyi çalışma olanakları, yemek, yol gibi ekstra ödenek veren şirketlerde bulunabiliyor. Zaten haberlere de göz gezdirirseniz “3 bin lira maaşla işçi bulunamıyor.”, “5 bin lira maaşa çalışan yok.” gibi bir çok başlıkla karşılaşabilirsiniz. Bu vasıfsız eleman alımı ilanlarını açan şirketler hiç bir sertifika, beceri ya da herhangi bir yüksek öğrenim kurumunu bitirme şartı aramamaktadır.Vasıfsız personel arayan kurumlar

Vasıfsız eleman arayan kurumlar genelde ilanlarını gazete seri ilanlar yada Kariyer, Yenibiriş, Secretcv gibi alanında önce iş bulma sitelerine ilan vermektedirler. Bu vermiş oldukları vasıfsız eleman alımı ilanlarında “herhangi bir iş bilmesine gerek yoktur.” şeklinde notlar görebiliriz. Temizlik, taşımacılık, tekstil, oto, GSM gibi bir çok sektörde bu ilanlara rastlayabilir ve güzel maaşlarla iş bulabilirsiniz. Vasıfsız eleman alımı yapan firmalar SGK, yol, yemek, prim gibi ödemeler de sunmaktalar.Vasıfsız eleman alımı ilanları Ankara, İstanbul, Antalya, Bursa, İzmir, Denizli, Eskişehir gibi bir çok ilde bulunmaktadır. Vasıfsız bir işçi iseniz iş-Kur’a başvuru yapabilir ya da en son vasıfsız eleman alımı ilanlarından haberdar olmak için sağda bulunan E-Posta bültenimize e-mail adresiniz ile kayıt olabilirsiniz.

Tüm bu iş ilanlarına aynı zamanda devlette.com sitemiz üzerinden de ulaşmanız mümkündür. https://www.devlette.com/personel/ sayfasına girdiğinizde gerek kamu kurumları gerekse özel sektör tarafından yayınlanmış olan en son vasıfsız işçi alımı ilanlarını görebilirsiniz.


DİĞER VASIFSIZ İŞÇİ ALIMLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, vasıfsız işçi alımları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan vasıfsız işçi alımları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.