Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2 Mayıs 1920’de, Şer’iyye ve Evkaf Vekaleti olarak kurulan, 3 Mart 1924’te Başbakanlığa bağlanarak şimdiki adını alan, Türkiye’deki vakıfları denetlemekle yükümlü müdürlüktür. Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç duyduğu kadrolara sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Devlet Personel Başkanlığı’nca yayımlanan ilana göre sözleşmeli 9 avukat alımı gerçekleştirilecek. Başvuru tarihleri, başvuru formu ve başvuru şartlarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı 2015

Vakıflar Genel Müdürlüğü Adana’da 2, Erzurum’da 1, İstanbul’da 3, Kastamonu 1 ve Konya’da 2 olmak üzere toplamda 9 sözleşmeli avukat alımı gerçekleştirecek.  Adaylardan istenilen başvuru şartları ve başvuru formu ile diğer bilgiler aşağıdaki gibidir;  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak
  • Sağlık durumu iklim değişikliğine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak
  • Ösym tarafından 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS3) puan türünden en az 70 puan almış olmak
  • Erkek Adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş olmak

Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuru Formu

Başvurular 28.09.2015 tarihinde başlayacak olup 02.10.2015 tarihi mesai saati bitimine kadar Genel Müdürlük internet sitesi olan www.vgm.gov.tr üzerinde yayımlanacak olan başvuru formu doldurulmak suretiyle internet üzerinden gerçekleştirilecektir.

Adayların fotoğraflarını, diplomalarını, avukatlık ruhsatnamelerini elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklemeleri zorunludur.

Adaylar başvurusu sırasında sadece 1 bölümü tercih edebilirler. Birden fazla bölümü tercih eden adayların başvuruları tercih edilmeyecektir.

İletişim Adresi
Vakıflar Genel Müdürlüğü
İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı
Milli Müdafaa Cad. No:20 Kızılay Ankara
0312-415-51-20

Ayrıca kurum tarafından yayınlanan tüm ilanlara Vakıflar Genel Müdürlüğü iş imkanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.