Türkiye Vakıflar Bankası Anonim Ortaklığı ya da bilinen kısa adı ile Vakıfbank, 1954 yılında kuruşmuş olan bir finans kuruluşudur. Kurulmuş olduğu günden bu yana düzenli olarak büyümesini sürdüren Vakıfbank, günümüzde ülkemizin en büyük bankalarından bir tanesi olmayı başarmıştır. Kuruluşu Adnan Menderes’in özel talimatı ile gerçekleşmiştir. Günümüzde Vakıfbank 12 bini aşkın personeli ve 1000’i aşkın şubesi ile müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına anında cevap verebilmek adına, tüm gücüyle çalışmaktadır.

Ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan bir tanesi olan Vakıfbank, milyonlarca müşteriye sahiptir. Bu sebepten genel itibariyle kurumun şubeleri kalabalık olmaktadır. Vakıfbank müşterileri ise Vakıfbank şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık merak ediyorlar. Vakıfbank çalışma saatleri, mesai saatleri, çalışma günleri ile hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.Vakıfbank Çalışma Saatleri 2022

Vakıflar Bankası yani Vakıfbank şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri her sabah saat 09:00’da hizmet vermeye başlamakta ve akşam da saat 17:00’de kapanmaktadır. Vakıfbank şubeleri ayrıca saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında da öğle arası yani öğle tatili sebebi ile kapalı durumdadır.

Vakıfbank Şubeleri Hafta Sonu Kapalı Mı, Açık Mı?

Bazı banka şubeleri hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri müşterilerinin acil finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bazı şubelerini açık tutuyorlar. Ancak Vakıfbank bu bankalardan bir tanesi değil. Ülkemiz genelinde bulunan Vakıfbank şubelerinin hepsi Cumartesi ve Pazar günleri kapalı durumdadır. Bu sebepten şubelerden gerçekleştirmek zorunda olduğunuz işlemleri bir sonraki iş günü olan Pazartesi günü halletmek zorundasınız.

Vakıfbank Şubeleri Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Vakıfbank şubeleri tıpkı hafta sonu olduğu gibi Ramazan Bayramı ( Şeker Bayramı ) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda arefe günlerinde ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet sunmamaktadırlar.

Bunun dışında 31 Aralık, 10 Kasım, 28 Ekim gibi çeşitli günlerde Vakıfbank şubeleri açıktır. Hali hazırda bu tarihler resmi tatil değildir.

Vermiş olduğumuz çalışma saatleri; Adana, Mersin, Konya, İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın, Afyon, Ağrı, Avcılar, Bursa, Burdur, Bilkent, Beylikdüzü, Bağcılar, Bornova, Cevahir, Ceyhan, Çorlu, Cebeci, Denizli, Diyarbakır, Çanakkale, Düzce, Erzurum, Eskişehir, Erzurum, Erzincan, Esenyurt, Gebze, Fatih, Etimesgut, Gaziantep, Isparta, İzmir, İzmit, Kütahya, Kırıkkale, Kastamonu, Kadıköy, Muğla, Osmaniye, Ordu, Rize, Tekirdağ gibi tüm il ve ilçelerimiz için geçerlidir.

Ayrıca bankaların kapalı olduğu zamanlarda EFT işleminin bir sonraki iş günü gerçekleştirileceğini unutmayınız. Havale ise aynı banka içerisinde yapılan bir işlem olmasından dolayı resmi tatil olsa dahi günün 24 saati gerçekleştirilmektedir. Bu yazımızda Vakıfbank çalışma saatleri, mesai saatleri, 24 saat açık Vakıfbank şubeleri, hafta sonu açık Vakıfbank şubeleri ve çalışma günleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca tüm bankaların çalışma saatlerine bankalar kaçta kapanıyor yazımızdan ulaşabilirsiniz.


DİĞER VAKIFBANK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, vakıfbank konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan vakıfbank duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.