Uzman çavuş maaşları ne kadardır?

Uzman çavuş, TSK bünyesinde yer alan kuvvet komutanlıklarında askerlik görevini profesyonel olarak gerçekleştiren kişilere denilmektedir. Uzman çavuşlar ordu hiyerarşisinde erbaş statüsünde yer almaktadırlar. Uzman çavuşlar almış oldukları zorlu eğitimler neticesinde ülkemiz müdafaasında büyük sorumluluklar üstlenirler. TSK bünyesinde 50 bine yakın uzman çavuş görev almaktadır. Her sene bu uzman çavuşlara ek olarak yeni alımların gerçekleştirmektedir. Uzman çavuşlar hakkında merak edilen konuların başında uzman çavuş maaşları gelmektedir. Bu yazımızda uzman çavuş güncel maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik.

Uzman çavuş maaşları 2022

Uzman çavuş olabilmek için en az lise mezunu olmak ve diğer uzman çavuş olma şartlarını sağlamanız gerekmektedir. Akabinde de Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanları takip etmeli ve bunlara müracaat etmelisiniz. Bu süreç hakkında detaylı bilgilere Uzman Çavuş Nasıl Olunur yazımızda bahsettik. Başvuruları kabul edilen uzman çavuşlar zorlu bir eğitime tabi tutulurlar ve bu eğitim sonucunda ülkemiz güvenliği hususunda görev almak üzere birliklerine atamaları gerçekleştirilir. Terörle mücadele konusunda alınan başarılı sonuçlarda uzman çavuşların doğu illerimizde, Suriye, Irak gibi sınır dışı operasyonlarda göstermiş oldukları başarıların payın büyüktür. Peki uzman çavuş maaşları kaç para, kaç lira?Uzman çavuşlar; Jandarma Genel Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları bünyesinde görev yapabilirler. İşe yeni başlayan bir uzman çavuş 8550 TL maaş almaktadır. Bu maaşları doğuda Hakkari gibi terör tehlikesi olan bölgelerde terör tazminatı, aile yardımı, çocuk yardımı gibi ek ücretlerin ilave edilmesi ile 14.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Uzman çavuşlar ortalama olarak 10.000 TL maaş alırlar.

Uzman çavuş maaşları ne zaman, hangi gün yatar?

Uzman çavuşlar maaşlarını her ayında 15’inde diğer memurlarla aynı gün almaktadırlar. Maaşları bayram gibi özel bir süreç olmadığı takdirde 15’inden 15’ine alabilmektedirler.

Bu yazımızda uzman çavuş maaş zammı, uzman çavuş maaşları artıyor, uzman çavuş maaşları ayın kaçında yatar, aylık güncel zamlı yeni forum uzman çavuş maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER UZMAN ÇAVUŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, uzman çavuş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan uzman çavuş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.