Hukukta yasalara aykırı davranış göstermeye suç denilmektedir. Günümüzde suçun kapsamı ise günden güne gelişiyor. Öyle ki önceden hırsızlık, yaralama gibi hukuka aykırı davranışlar suç unsuruydu. Ancak günümüzde suç olarak görülen hal ve hareketlerin sayısı bir hayli arttı. Örneğin artık evinize girmeden sadece online ortamda hırsızlık olayları gerçekleştirilebiliyor. Ya da doğrudan bilgisayarınıza sızıp tüm verileriniz ele geçirilebiliyor. İşte tam bu noktada ülkemizin siber savunmasında görev almak ve siber suçlarla mücadele etmek için Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi ya da bilinen kısa adı ile USOM kuruldu. USOM, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na bağlı Ankara ilimizde Çankaya ilçesinde merkezi bulunan bir bilişim kuruluşudur. USOM bünyesinde çok sayıda kişi istihdam edilmektedir ve bunlara ek çok sayıda yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştiriliyor. USOM tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

USOM İş İlanları 2023

Siber güvenlik artık her ülke için elzem bir durumdur. Türkiye de bu gelişmelere kayıtsız kalmamış ve USOM kurulmuştur. USOM bünyesi altında SOME isimli ekipler bulunmaktadır. Siber Olaylara Müdahale Ekipleri yani kısa adı ile SOME, siber güvenlik alanında kapsamlı çalışmalarını kurulduğu günden bu yana sürdürmektedir. USOM bu kapsamında bünyesine yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır.USOM tarafından yayınlanan veya yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; siber güvenlik uzmanı, beyaz şapkalı hacker, bilgisayar mühendisi, yazılım mühendisi, tekniker, teknisyen, avukat, bilişim uzmanı gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılıyor?

USOM İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

USOM bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek için https://www.usom.gov.tr/ adresinde yer almakta olan Duyurular kısmını takip etmeniz gerekmektedir. USOM yeni işe alımlarda bu duyurular kısmı üzerinden ilanlar yayınlamaktadır. Harici olarak başka bir iş başvuru formu veya insan kaynakları sayfası bulunmamaktadır. Bu yazımızda USOM iş ilanları ve işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.