Trafiğe çıkan her araç için güvenliğin sağlanması hayati önem arz etmektedir. Bu sebepten dolayı devlet hazırlamış olduğu çeşitli yönerge ve mevzuatlar çerçevesinde trafiğe çıkan her araç için belirli bir süre zarfında muayenelerin yapılmasını öngörmüş ve bu işlem için yetkiliyi TÜVTÜRK olarak belirlemiştir. Ülkemizdeki araç sayısı baz alındığında ve trafikteki her aracın muayenesinin zorunluğu tutulduğu göz önüne getirilirse TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında yoğunluğun yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Ancak bu yoğunluk randevu sistemi ile çözüme kavuşturulmuştur. Yani araç sahipleri TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarından yoğunluğa göre randevu alarak gitmekte ve kendilerine verilen saatte orada olmaktadırlar. Bu şekilde herhangi bir yoğunluk yaşanmıyor olduğu gibi, işlemler de hızlı ve güvenli bir biçimde ilerlemektedir. Peki TÜVTÜRK araç muayene randevusu nasıl alınır?

Ücretsiz TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu Alma

Vatandaşlar iki farklı şekilde araç muayene randevusu alabilmektedirler. Bir tanesi telefonla TÜVTÜRK müşteri hizmetlerini arayarak bilgilerini iletmeleri yoluyla, diğeri de aşağıda bulunan araç sayesine istenilen bilgilerin araca girilmesi ile pratik olarak araç muayene randevusu alınabilmektedir.TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

Telefon ile araç muayene randevusu almak isteyen vatandaşlar + 90 212 366 99 00  numarasını arayarak sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak sunmanız gerekmektedir. Şayet daha kolay bir şekilde online olarak internetten araç randevusu almak istiyorsanız da aşağıda bulunan araca plaka numaranızı ve randevu almak istediğiniz ili seçtikten sonra karşınıza çıkacak olan yönergeleri doğru olarak girmeniz yeterli olacaktır. İnternetten araç randevusu alma konusunda soru soru yada görüşlerinizi de yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

NOT : Şayet aracınıza ait herhangi bir trafik cezası, OGS geçiş ihlal cezası gibi cezalarının olup olmadığını muhakkak kontrol etmelisiniz. Şayet aracınıza ait borç bulunuyorsa randevu sistemini kullanarak randevu alamazsınız.

Plakadan Borç Sorgulamak İçin TIKLAYIN


Araç muayenesi almak için bir çok internet sitesi müşterilerinden ücret talep etmektedirler. Unutulmaması gereken bu işlemin tamamen ücretsiz olduğudur. Sizlerden para talep eden kimselere aldırış etmeden, devlette.com sayesine tamamen ücretsiz bir şekilde online olarak araç muayene randevusu alabilirsiniz.


DİĞER TÜVTÜRK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tüvtürk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tüvtürk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.