Günümüzde numara taşımak oldukça kolaydır. 2008 yılında getirilen bir yasa ile operatörünüzü hattınız kapanmadan değiştirebiliyorsunuz. Yani numaranızı başka bir operatöre kolaylıkla geçirebiliyorsunuz. Önceden örnek olarak 532’li bir numarayı arıyorsak bu hattın Turkcell, 542’li bir numarayı arıyorsak bu hattın Vodafone ve 555’li bir numarayı arıyorsak bu hattın da Avea ya da yeni adı ile Türk Telekom operatörüne ait olduğunu basitçe anlayabiliyorduk. Ancak günümüzde numara taşıma serbest olmasından dolayı hattın hangi numara ile başladığı bizlere numara hangi operatöre ait olduğu bilgisini vermemektedir. Fakat numara operatör sorgulama işlemini gerçekleştirmenin basit yolları bulunmaktadır.

Numaradan operatör bulma ücretsiz 2023

Telekomünikasyon şirketleri farklı bir operatörde bulunan numarayı aradığımızda dakika başı arama ücretlerinde arttırıma gitmektedirler. Yani başka bir operatörü aradığımızda kendi operatörümüzdeki numaralarla konuştuğumuzdan çok daha fazla ücret öderiz. Bu sebepten dolayı cep numarasının hangi operatöre ait olduğunu öğrenmek oldukça önemlidir. Yukarıda bulunan araç sayesine hem numara kime ait öğrenebilir hem de numara hangi operatöre ait sorgulayabilirsiniz. Numara hangi operatöre ait sorgulama işlemini Türk Telekom, Vodafone, Avea, Türkcell, PTTCELL, Bimcell gibi operatörlerde bulunan sayısız numara için üstelik tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.GSM Hattı Hangi Operatörde Öğrenmek İçin TIKLAYIN

Bazı durumlarda numaranın gizliliğinden dolayı numara hangi operatöre taşınmış,  hangi numara hangi operatörde öğrenemeyebiliyoruz. Bu gibi durumlarda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından tasarlanan ve şu anda E-Devlet Kapısı bünyesinde hizmet veren BTK numara taşıma sorgulama adresini kullanabiliriz.  Numaranın operatörünü bulmak için aşağıda bulunan adrese tıklayarak E-Devlet Kapısına giriş yapmalısınız. Diğer E-Hizmetler’den farklı olarak numara taşıma sorgulama işlemi için bir E-Devlet Şifresine ihtiyacınız yoktur. Tek yapmanız gereken bağlantıya tıklayarak operatörünü öğrenmek istediğiniz numarayı, başında sıfır olmadan karşınıza çıkan kutuya yazmaktır.

Numara Hangi Operatöre Ait Sorgulama

BTK numara taşıma sorgulama adresi sadece GSM numarasının yani hattın hangi operatörde olduğunu göstermektedir. Yukarıda www.devlette.com tarafından tasarlanan araç ise hem numaranın operatörünü bulmanızda hemde numaranın sahibini öğrenmenizde size yardımcı olmaktadır. Hangi yöntemi kullanacağınız tamamen size kalmış olup, iki şekilde de ücretsiz olarak hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Şayet tüm bu bahsettiklerimize rağmen operatör sorgulama işleminde sorun yaşıyorsanız ve numaranın operatörünü öğrenme işlemini gerçekleştiremiyorsanız aşağıda bulunan yorum bölümüne numarayı yazarsanız uzman arkadaşlarımız size en kısa sürede yardımcı olacaklardır.


DİĞER NUMARADAN İSİM VE OPERATÖR SORGULAMA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, numaradan isim ve operatör sorgulama konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan numaradan isim ve operatör sorgulama duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.