Teknolojik gelişmelerin hızla artması ile kişiler ve kurumlar artık uğraş gerektirmeden şahısların telefon numaralarına ulaşabiliyorlar. Bunun sonucunda ise telefonumuza tanımadığımız numaralardan bir çok arama yapılıyor. İşte arayan bu numaraların kime ait olduklarını öğrenmek artık çok kolay. Bu yazımızda telefon numarası kime yada hangi kuruma ait öğrenmek için neler yapabiliriz detaylı bilgiler vereceğim.

Numaradan İsim Bulma Yöntemleri

Avea, Vodafone, Türkcell, Bimcell yada PTTCell gibi servis sağlayıcıları ÜCRETLİ olarak numaradan isim sorgulama hizmeti veriyorlar. Servis sağlayıcınız hangisi olursa olsun aşağıda anlattığımız yöntemlerle numaradan isim sorgulama yapabiliyor ve numara kime ait öğrenebiliyorsunuz. Ancak devlette.com olarak geliştirdiğimiz numaradan isim sorgulama programı sayesine hiçbir ücret ödemeden de yukarıda görmüş olduğunuz pencereye sorgulamak istediğiniz telefon numarasını yazarak numara kime ait kolayca öğrenebilirsiniz. Bu ücretsiz hizmeti kullanmak istemezseniz de en azından hangi operatörü kullanıyorsanız o operatöre mesaj atarak öğrenmek istediğiniz numaranın kime ait olduğunu öğrenmeniz. Çünkü aksi durumda çok daha fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.BU SAYFA KİŞİLERİN İZNİ OLMADAN NUMARA SORGULAMA HİZMETİ SUNMAMAKTADIR. SADECE YASAL YOLLARDAN NASIL TELEFON NUMARASININ KİME AİT OLDUĞU BULABİLECEĞİNİZİ GÖSTERİR BİLGİLER VERMEKTEDİR.

Şayet bir ev telefonunu sorgulamak isterseniz aşağıda anlattım yöntemlerle de aynı işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi BURAYI tıklayarak Türk Telekom tarafından kullanıma açılmış olan sarı sayfalar ile sabit hat telefon numarasının sahibini öğrenebilirsiniz. Şayet sorgulama yapmak istediğiniz numara ev telefonu değil de cep telefonu ise bedava olan aracı kullanabilirsiniz.

Numaradan İsim Sorgulama Avea

Şayet bir Avea abonesi iseniz ve sizi arayanın kim olduğunu merak ediyorsanız, öğrenmek için numaranın başında sıfır olmadan 11855’e mesaj atmanız yeterlidir. Avea numaradan isim sorgulama işlemi için sizden 1.25 TL ücret tahsil etmektedir. Aynı zamanda 11855’i arayarak dakikası 1.25 TL’den ücretlendirilerek de telefon numarası kime ait öğrenebilirsiniz.

Numaradan İsim Sorgulama Türkcell

Şayet bir Türkcell abonesi iseniz ve gsm numarası kime ait, arayan kim öğrenmek istiyorsanız numarayı başında sıfır olmadan yazarak 2222’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Bu işlemin ücreti 1.49 TL’dir. Aynı zamanda 11832’yi arayarak da bu numara kimin öğrenmeniz mümkün.

Numaradan İsim Sorgulama Vodafone

Bir Vodafone abonesi iseniz numaradan isim bulmak için yapmanız gereken başında sıfır olmadan numarayı 7048’e kısa mesaj atmak olacaktır. Bu işlem için Vodafone sizden 1.25 TL ücret tahsil eder. Aynı zamanda 11842 numaran isim bulma servisini de arayarak istediğiniz numaranın sahibini bulabilirsiniz.

Operatör üzerinden numaradan isim öğrenmek için yapmanız gerekleri anlattık. Devlette.com olarak bu hizmetleri kesilen ücretler sebebiyle önermiyoruz. Yukarıda bulunan numaradan isim sorgulama servisi ile, Almanya, KTTC gibi ülkeler için de numara sorgulatabilir ve hiçbir ücretle karşılaşmazsınız. Bunların haricinde yine tercih ederseniz internetten başka bedava numara sorgulama yolları da bulunmaktadır. Peki nedir bunlar?

Facebook Kullanarak Cep Telefonu Numarası Kime Ait Olduğunu Bulmak

Facebook, Dünyada en çok tercih edilen sosyal ağdır. Bu sosyal ağ üzerinde milyarlarca insanın kaydı bulunmaktadır. Bu denli büyük bir databaseye sahip Facebook üzerinden de numara sorgulayabilirsiniz. Çünkü buraya kayıt olan kişiler telefon numarası bilgilerini de girmektedirler. Ancak kullanıcıların telefon numarasını gizlemesi durumunda bu yöntem işe yaramaz. Arama kutucuğuna sahibini merak ettiğiniz numarayı yazarak arama yaparsanız, şayet gizlenmemişse sahibinin profilini görebilirsiniz.

WhatsApp Kullanarak Telefon Numarasının Sahibini Öğrenmek

Bu yöntem için öncelikle bir akıllı telefona sahip olmanız ve akıllı telefonunuzda whatsapp programını yüklemeniz gerekmektedir. Android, İos gibi işletim sistemleri yüklü telefonlar için Apple Store yada Andorid market üzerinden bu programı indirebilirsiniz. Daha sonra rehberinize telefonu kaydettikten sonra numara sahibinin profiline girdikten sonra resmi ve ismi gibi bilgilere ulaşabilir ve arayan kim öğrenebilirsiniz.

Google Arama Özelliğini Kullanarak Numara Sahibini Bulmak

Google dünyada en çok kullanılan arama motorudur. Kişisel numaralar için bu yöntem pek kullanılmasa da firma numaraları gibi numaralar için bu yöntemi kullanabiliriz. İstediğimiz numarayı Google arama motorunda aratarak sahibini bulabiliriz.

Bunun gibi numaradan isim sorgulama yöntemleri arasında CIA uygulaması gibi çeşitli uygulamalar yer alıyor. Cep telefonunuza yükleyeceğiniz CIA uygulamaları sayesinde online olarak kolaylıkla cep telefonunun sahibini öğrenebilirsiniz. Fakat bu uygulamaları kullandığınızda tüm rehberinize ve kişisel bilgilerinize erişim vermiş olursunuz. Ancak güvenliğiniz için bu yöntemi tercih etmemenizi önerir ve yazımızın en başında sizler için tasarlamış olduğumuz en hızlı ve en pratik yöntem olan numaradan isim bulma programını kullanmanızı öneririz.

Cep telefonu yada sabit hat far etmeksizin ücretsiz olarak numaradan isim öğrenmek için neler yapmanız gerektiğini bu yazımızda anlattık. Buna rağmen telefon numarasının sahibini sorgulamada sorun yaşıyorsanız, aşağıda bulunan yorum kısmından bu sorunu dile getirebilirsiniz.