Ülkemizde ne yazık ki okul sayısına ve öğretmen ihtiyacına göre her sene yapılan öğretmen atamaları yeterli seviye değil. Bunun en büyük sebebi öğretmen açığını karşılayabilecek bir ödeneğin ayrılmasının çok zor olması. Bu sebepten dolayı her sene 100.000’den fazla öğretmeni ücretli olarak ihtiyaç bulunan okullara atanmaktadır. Ücretli öğretmenlik hem devleti büyük bir ödemeden kurtarırken, hem de işsiz öğretmenlere geçici de olsa bir gelir kapısı oluşturmaktadır.

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ücretli öğretmenlik başvurusu genellikle Eylül – Ekim aylarında il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine bizzat yada online olarak İnternet üzerinden yapılmaktadır. Yanınızda diploma fotokopisi ve kimlik fotokopisini yanınızda götürmeniz yeterlidir. Bunun haricinde internetten ücretli öğretmenlik başvurusu da yapmak mümkün. Bu imkanı tanıyan belediyelerin listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz.İnternetten Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Ücretli öğretmenlik başvuruları artık Milli Eğitim Müdürlüklerine gitmeye gerek kalmadan E-Devlet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. E-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu yapmak için öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz sayfaya giriş yapmalısınız.

E-Devlet Ücretli Öğretmenlik Başvurusu İçin TIKLAYIN

E-Devlet sistemine giriş yapmanızın ardından da sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmanızın ardından başvurunuzu tamamlamalısınız.  Yeni hizmet olarak aktif hale gelen ücretli öğretmenlik başvuruları 2 aşamada yapılacak. İlk aşamada eğitim bilgileri ve KPSS sonuç sisteme işlenecek. Daha sonra görev almak için tercih yapılacaktır.

Bu haberimizde ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır, ücretli öğretmenlik başvurusu nereye yapılır, İnternetten ücretli öğretmenlik başvurusu hakkında merak ettiklerinizi anlatmaya çalıştık. Konu hakkında soru sorun ve görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ücretli öğretmenlik konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ücretli öğretmenlik duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.