Uber, Amerika menşeli bir ulaşım şebekesi şirketidir. Kurulmuş olduğu günden bu yana büyümesini düzenli olarak sürdüren Uber, günümüzde 300’den fazla şehirde kullanılmaktadır. Uber, ülkemize de ayrıca önem vermekte ve büyümesini sürdürebilmek için çalışmalar yapmaktadır. Uber bu kapsamda da çok sayıda personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Uber tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamında yer almaktadır.

Uber İş İlanları 2023

Uber uygulamasını kullanan yolcular, uygulama üzerinden kendilerine en yakın sürücüyle eşleşirler ve diledikleri yere bu vasıta ile ulaşmış olurlar. Uber, ülkemizde de oldukça sık olarak kullanılmakta ve hatta bu sebepten dolayı taksiciler ile sık sık tartışmalar yaşanmaktadır. Uber ülkemizde daha da büyümek için çalışmalar yapmakta ve bu kapsamda da personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir.Uber tarafından yayınlanan iş ilanları içinde; şoför, çağrı merkezi müşteri temsilcisi, uber expert, community support representative gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. En çok iş başvurusu yapılan şoförlük için ise Uber tarafından aranan başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

Minimum Gereklilikler

Gerekli lisanları olanlar İş Ortağı olarak çalışabilir. İstanbul’da sürücü iş ortağı olmak için gereklilikler:

 • Asgari çalışma yaşında olmak
 • Ülkenizde yasal olarak araç kullanma iznine sahip olmak

Sürücüler için Gerekli Belgeler

Sürücü İş Ortağı olarak yola çıkmadan önce aşağıdaki belgeleri hesabınıza yükleyin

UberXL için Gerekli Belgeler

Lisanslı aracınızla sürüş yapmak için hesabınıza eklemeniz gereken belgeler

 • D2 Belgesi
 • Yol ve Güzargah Belgesi
 • Ruhsat
 • Şirket Açılış Belgeleri
 • Araç Sigortalar

Taksi İçin Gerekli Belgeler

Aracınıza ait aşağıdaki belgeleri hesabınıza eklemelisiniz

 • SRC
 • Psikoteknik
 • Şöfor Kartı
 • Araç Ruhsatı

Uber İş Başvurusu Nasıl Nereden Yapılır?

Uber’de şoför veya diğer kadro ve pozisyonlara iş başvurusu yapmak için aşağıda vermiş olduğumuz iş başvuru formu vasıtası ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle verdiğimiz bağlantıdan sisteme üyeliğinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Akabinde kurumun insan kaynakları departmanı başvurunuzu detaylı olarak inceleyecektir. Başvurusu olumlu bulunan bireyler de Uber bünyesinde çalışma imkanı elde etmektedirler. Bu yazımızda Uber iş ilanları ile işe alım süreci ve Uber şoförü nasıl olunur hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Uber İş Başvuru Formuna Ulaşmak İçin TIKLAYIN


DİĞER UBER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, uber konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan uber duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.