Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı ya da bilinen kısa adı ile TUSAŞ, ülkemizin savunma sanayinde dışa bağımlılığı en aza indirgemek maksadıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde 1973 yılında kurulmuş olan bir kuruluştur. 1984 yılında ise Türk Hava Kuvvetleri’nin savaş uçağı ihtiyacını karşılamak için F-16 uçaklarının kullanılması kararından sonra, F-16 uçaklarının üretimi ve uçak üstündeki sistemlerin entegrasyonu için TUSAŞ tarafından TAI yani TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., Türk – ABD yapımı bir şirket olarak 25 yıllığına kurulmuştur. 25 sene dolmadan TAI’de bulunan yabancı hisseler, Türk hissedarlar tarafından satın alınmış ve daha sonra TAI ile TUSAŞ birleştirilerek, TUSAŞ çatısı altında faaliyet göstermeye başlamıştır. TUSAŞ günümüzde havacılık ve uzak sistemlerini geliştirmek, modernize etmek, üretmek ve entegrasyonunu yapmak gibi ülkemiz için elzem işler yapmaktadır. Bünyesinde çok sayıda kaliteli personel barındıran kurum bunlara ek olarak her geçen gün yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştiriyor. TUSAŞ tarafından yayınlanan tüm iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

TUSAŞ (TAI) İş İlanları 2023

TUSAŞ’ın hissedarları Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) (%54.49), Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) (%45.45) ve Türk Hava Kurumu (THK) (%0.06)’dur. Kurulmuş olduğu günden bu yana büyümesini sürdüren TAI, günümüzde ülkemizin savunma ve havacılık sanayiinde lider firma olmayı sürdürmektedir. Bu alanda uzun yıllardır en çok ihracat yapan firmadır. Günümüzde 1 milyar doları aşkın ihracat yapan firma, 10 milyar dolar hedefine emin adımlarla ilerlemektedir. TUSAŞ bünyesine kendilerini bu hedefe ulaştırmada yardımcı olacak ailenin yeni üyelerini aramaktadır. TUSAŞ bu anlamda bünyesine çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Alım yapılacak yerler arasında aşağıda yer alan tesisler de bulunmaktadır.  • Ankara Kahramankazan Üretim Tesisleri
  • ODTU TUSAŞ Teknokent Binası
  • TUSAŞ Balgat Binası
  • Yıldız Teknik Üniversitesi TUSAŞ Teknopark Binası
  • TUSAŞ Teknopark İstanbul Şubesi
  • TUSAŞ İTÜ Arı Teknokent
  • TUSAŞ Uludağ Üniversitesi Ar-Ge Geliştirme Merkezi
  • TUSAŞ Akıncı Sosyal Tesisler

Sektörün tartışmasız lokomotif firmalarından bir tanesi olan TAI yani TUSAŞ tarafından şimdiye kadar yayınlanmış veya yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; engelli personel, endüstri mühendisi, özel güvenlik görevlisi, şoför, konfigürasyon mühendisi, bilgisayar mühendisi, uçak mühendisi, imalat mühendisi, iş geliştirme mühendisi, doğrulama mühendisi, montaj mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, makine mühendisi, teknoloji yönetimi mühendisi, sistem mühendisi, mavi yaka, beyaz yaka, elektronik bakım teknisyeni, stajyer gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunuyor. Peki TUSAŞ yani TAI iş başvurusu nereye yapılır, iş başvuru sistemi nasıldır?

TUSAŞ (TAI) İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

TUSAŞ Motor yani TAİ bünyesinde çalışmak istiyorum diyen vatandaşlarımız başvurularını oldukça kolay bir şekilde aşağıda vermiş olduğumuz iş başvuru formu sayesinde yapabilirler. Vermiş olduğumuz sayfaya girmenizin ardından “başvuru formuna” bağlantısına tıklayarak iş başvurusu yapacağınız sayfaya erişebilirsiniz. Burada “Yeni Başvuru Yapmak İstiyorum” bağlantısına tıklamanız ve akabinde sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir. Yapacak olduğunuz iş başvuruları kurumun insan kaynakları departmanına iletilmektedir. Bu yazımızda TUSAŞ Eskişehir iş ilanları, işe alım süreci, işe alım kriterleri, TAİ’de işe girmek ve iş başvurusu için gerekenler hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

TUSAŞ (TAI) İş Başvuru Formu Doldurmak İçin TIKLAYIN


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.