Türkiye Uzay Ajansı, Türkiye Cumhuriyetinin ulusal Uzay Ajansıdır. Türkiye’nin uzay bilimleri programı ile genel havacılık ve uzay araştırmalarından sorumlu devlet kurumudur. “Milli Uzay Programı”nın hazırlanarak hayata geçirilmesi için çalışmalar yürütmek amacıyla kurulmuştur. Türkiye Uzay Ajansı, uzay ve havacılık bilimi ve teknolojilerine yönelik orta ve uzun vadeli amaçları, temel ilke ve yaklaşımları, hedef ve öncelikleri, performans ölçütlerini, bunlara ulaşmak için izlenecek yöntemler ile kaynak dağılımlarını da içeren stratejik planlar hazırlamakla görevlidir. Türkiye Uzay Ajansı bunun dışında bünyesine de çeşitli dönemlerde personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Türkiye Uzak Ajansı tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

Türkiye Uzay Ajansı İş İlanları 2022

Ülkemiz uzay teknolojileri alanında diğer gelişmiş ülkelerden geride bulunmaktadır. Bu açığı kapatmak ve uzay teknolojileri konusunda ilerleme kaydetmek adına Türkiye Uzay Ajansı kurulmuştur. Türkiye Uzay Ajansı ile uzay ve havacılık bilimi ve teknolojileri alanındaki uzmanlık ve bilgi birikiminden milli sanayinin ayrıca diğer sektörlerin yararlanabilmesi için çalışmalar yürütmektedir. Kuşkusuz bu faaliyetlerini yerine getirebilmek adına da çok sayıda çalışana ihtiyaç duymakta ve personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır.Türkiye Uzay Ajansı tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; donanım test mühendisi, elektrik elektronik teknisyeni, tekniker, proje yönetim mühendisi, yabancı personel, stajyer, profesör, öğretim görevlisi gibi kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu, bay bayan, deneyimli deneyimsiz, yeni mezun adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunuyor. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

Türkiye Uzay Ajansı İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Türkiye Uzay Ajansı yazımızda da belirttiğimiz üzere ilerleyen süreçte bünyesine çok sayıda yeni personel alacak. Bu iş ilanları henüz yayınlanmadı. Yayınlandığında kurumun resmi web adresi ile www.devlette.com web adresimiz üzerinde yer bulacaktır. Harici olarak kurumun insan kaynakları gibi çeşitli departmanlarına yapacak olduğunuz iş başvuruları kabul edilmemektedir. Online olarak başvuru yapabileceğiniz bir iş başvuru formu ise bulunmamaktadır. Bu sebepten ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Türkiye Uzat Ajansı İş İlanları Duyuruları İçin TIKLAYIN


DİĞER TÜRKİYE UZAY AJANSI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, türkiye uzay ajansı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan türkiye uzay ajansı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.