Türkiye Taşkömürü Kurumu ya da bilinen kısa adı ile TTK, 1983 yılında yayınlanan 96 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulmuştur. Fakat kurumun tarihi daha da eskilere dayanır. Kurumun amacı taşkömürü madenciliğidir. Kuruma bağlı 5 adet müessese vardır. Bunlar Armutçuk Müessesesi, Kozlu Müessesesi, Üzülmez Müessesesi, Karadon Müessesesi, Amasra Müessesesi’dir. Kurum Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye Taşkömürü Kurumu insan kaynakları departmanı yapmış olduğu açıklamada kurumun faaliyetlerini 2023 yılı içerisinde de arttırarak devam edeceğini ve bu kapsamda da kurumun bünyesine çok sayıda yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapacağını açıklamıştır. Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından yayınlanan bütün iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu ve iş başvuru formu haberimiz devamında yer almaktadır.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) İş İlanları 2023

Türkiye Taşkömürü Kurumu, devletin genel sanayi ve enerji politikalarına uygun olarak taşkömürü rezervlerinin mümkün olan en ucuz maliyetle ve çevreye en az zararla değerlendirilerek ekonomiye kazandırılması amacı ile kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini arttırmayı sürdüren Türkiye Taşkömürü Kurumu, 2023 yılında da çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceğini belirtmiştir.  Kurum bu kapsamda da çok sayıda memur alımı, işçi alımı, eleman alımı ve personel alımı yapacağını belirtmiştir. Aşağıda kurum tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları bulunmaktadır.  • Türkiye Taşkömürü Kurumu 64 İşçi Alımı İçin TIKLAYIN
  • Türkiye Taşkömürü Kurumu 500 İşçi Alımı İçin TIKLAYIN

Kurum tarafından yayınlanan ilanların akabinde işe alınacak olan personeller daimi, geçici, sürekli, sözleşmeli gibi çeşitli statülerde barındırılacaktır. Kurum tarafından yayınlanan iş ilanları içinde kılavuz kaptan, kuyu vinç işçisi, demiryolu bakım işçisi, mekanizasyon ve pres işçisi, elektrik işçisi, talaşlı imalat işçisi, kaynak işçisi, dökümcü, numuneci, pano ayak üretim işçisi, elektrik işçisi, sondaj işçisi, meydan ve çevre işçisi, iş makinesi operatörü, şoför, aşçı, avukat, ATT, mühendis gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, ön lisans mezunu, lise mezunu ve üniversite mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolar bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye Taşkömürü Kurumu engelli personel alımı, eski hükümlü işçi alımı, stajyer alımı da gerçekleştirmektedir. Peki tüm bu iş ilanlarını nasıl ve nereden takip edebilirsiniz? İlanlara nasıl iş başvurusu yapabilirsiniz?

Türkiye Taşkömürü Kurumu İş Başvurusu 2023

Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde, kurumun resmi adresi olan http://www.taskomuru.gov.tr/ üzerinde ve İŞKUR üzerinde yayınlanmaktadır. Bütün bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı ilan bilgilerini öğrenmek ve ilanlara anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan devlette.com adresimizi takip etmeniz yeterlidir. İlanlar yayınlandığında sosyal ağlar üzerinden gerekli duyuruları siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Harici olarak kurum ilanlar yayınlanmadan bünyesine yapılan başvuruları kabul etmemektedir. Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz şekil ve usuller çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Türkiye Taşkömürü Kurumu iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi ise yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, türkiye taşkömürü kurumu konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan türkiye taşkömürü kurumu duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.