Türkiye Taşkömürü Kurumu eski hükümlü çalıştırma zorunluluğu sebebiyle çok sayıda işçi alımı gerçekleştireceğini resmi sitesi üzerinden yayınladığı ilan ile kamuya duyurdu. Türkiye Taşkömürü Kurumu kaç işçi alımı yapacak? Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı ne zaman yapılacak? Türkiye Taşkömürü Kurumu personel alımı başvuru şartları neler? Tüm merak ettiğiniz detaylara haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Eski Hükümlü İşçi Alımı 2016

Bilindiği üzere, Kurumumuz 4857 sayılı İş Kanununun 30. maddesine göre, kontenjan dahilinde çalışan işçi sayısının % 2’si oranında “eski hükümlü”” işçi çalıştırmak zorundadır. 31.01.2016 tarihi itibariyle yapılan tetkik neticesinde; Kurumumuzun Zonguldak ili içerisinde yer alan işyerlerinde 9 eski hükümlü işçi kontenjan açığının ortaya çıktığı tespit edilmiştir.Kontenjan açığımızın giderilebilmesini teminen “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre, en az İLKOKUL mezunu olan toplam 12 eski hükümlü işçi alımı yapacaktır. Alınacak bu işçiler, kurumumuzun yerüstü işyerlerinde 4857 sayılı İŞ kanununa tabi daimi işçi statüsünde ve

6 kişi “5110-şoförlük”
4 kişi “7720-Meydan ve Çevre İşçiliği”
1 kişi “5120-İş Makineleri Operatörlüğü”
1 kişi “7420-Aşçılık”

sanatlarında çalıştırılacaktır.

-“7720 –MEYDAN ÇEVRE İŞÇİSİ” sanatı için başvuracak adayların “Sıcak Su Kazan Kalorifer Ateşçi belgesi” ne veya “Katı veya Sıvı yakıt (Doğal gaz) ateşçi belgesi” ne, -“5110-ŞOFÖRLÜK” sanatı için başvuracak adayların ise “E SINIFI ŞOFÖR EHLİYETİ” ne, -“5120-İş MAKİNELERİ OPERATÖRLÜĞÜ” sanatı için başvuracak adayların, Sürücü Belgesine G SINIFI ehliyetinin işlenmiĢ olması ve “İş MAKİNELERİ OPERATÖRLÜĞÜ KULLANMA SERTİFİKASI” na “7420-AŞÇILIK” sanatı için başvuracak adayların “AŞÇI” sertifikasına, sahip olmaları gerekmektedir.

Sınav Kurulumuzca ileriki bir tarihte yapılacak olan MÜLAKAT’a katılmaya hak kazanacak adayları belirlemek amacıyla, 09.03.2016 Çarşamba günü saat 14.00’de Zonguldak TTK İş Sağlığı, Güvenliği ve Eğitim Daire Başkanlığı salonunda Noter huzurunda KURA çekimi yapılacaktır.

Kurumunuzca 22.02.2016 – 02.03.2016 tarihleri arasında İLAN’a çıkılmak suretiyle ilan süresi içinde yapılan başvurular sonucunda, aranan Şartları taşıyan “Eski Hükümlü” işçi adayları listelerinin yasal süresi içinde Kurumumuza gönderilmesi hususunda gereğini rica ederiz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanmış veya yayınlanacak olan bütün ilanlara Türkiye Taşkömürü Kurumu İş Başvurusu sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER ZONGULDAK PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, zonguldak personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan zonguldak personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.