Türkiye Taşkömürü Kurumu ya da bilinen kısa adı ile TTK, yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Türkiye Taşkömürü Kurumu ilan kapsamında 64 eski hükümlü yani sabıkalı işçi alımı yapacaktır. İlan kapsamında şoför, kalorifer ateşçisi, demiryolu hattı bakım onarımcısı, yıkama makinesi operatörü, aşçı alımı gerçekleştirilecektir. Adaylar ilana 24 Ocak 2023 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgiler yazımız devamındadır.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 64 Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı 2023

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir. KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi iş gücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir. Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, iş gücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır. Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili iş gücü talebine başvurusu yapılır. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Şoför (Yük Taşıma) Alımı

İşe alınacak kişiler şoförlük sanatında çalıştırılacak olup aşağıdaki açıklamalara göre ehliyet sınıfı kontrolü yapılacaktır.- 28.04.1997 tarihinden önce ehliyet almışlarda “E” sınıfı ehliyet sahibi olmak

veya

-“E” sınıfı ehliyeti 28.04.1997 tarihinden sonra almakla birlikte römorklu veya yarı römorklu araç kullanımı ile ilgili yapılan uygulamalı sınavı geçmek. (“E” sınıfı ehliyete ek olarak “D” sınıfı sürücü belgesi ile sürülen çekici türündeki araçları kullanabilmek)

veya

-Yeni sistem ehliyetlerde “CE+D” veya “C+DE” sınıfı ehliyetlerden birine sahip olmak

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Şoför-Yük Taşıma
Kura YeriKura TarihiKura Saat Dilimi
TTK İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ VE EĞİTİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI KONFERANS SALONU15.02.202310:00 – 11:00

Çalışma Adresi : ZONGULDAK İLİ BAĞLI MÜESSESE MÜDÜRLÜKLERİ 67000 ZONGULDAK MERKEZ

Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt) Alımı

İşe alınacak kişiler meydan ve çevre işçiliği sanatında çalıştırılacak olup adayların sıcak su kazan ateşçisi belgesine sahip olması gerekmektedir.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt)
Nitelik BaşlığıNitelik Aciklamasi
Meslek Belgeleri ve SertifikalarıKatı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçi Belgesi

Çalışma Adresi : ZONGULDAK İLİ BAĞLI MÜESSESE MÜDÜRLÜKLERİ 67000 ZONGULDAK MERKEZ

Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı

İşe alınacak kişiler demiryolu işçiliği sanatında çalıştırılacaktır.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı

Çalışma Adresi : ZONGULDAK İLİ BAĞLI MÜESSESE MÜDÜRLÜKLERİ

Yıkama Makinesi Operatörü (Maden) Alımı

İşe alınacak kişiler lavvar işçisi sanatında çalıştırılacaktır.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Yıkama Makinesi Operatörü (Maden)

Çalışma Adresi : ZONGULDAK İLİ BAĞLI MÜESSESE MÜDÜRLÜKLERİ 67000 ZONGULDAK MERKEZ ZONGULDAK / TÜRKİYE

Aşçı Alımı

İşe alınacak kişiler aşçılık sanatında çalıştırılacak olup aşçılık belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Aşçı

Çalışma Adresi : ZONGULDAK İLİ BAĞLI MÜESSESE MÜDÜRLÜKLERİ 67000 ZONGULDAK MERKEZ

Yıkama Makinesi Operatörü (Maden)

İşe alınacak kişiler “lavvar işçiliği” sanatında çalıştırılacaktır.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Yıkama Makinesi Operatörü (Maden)

Çalışma Adresi : BARTIN TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ İŞYERLERİ 74300 AMASRA

Şoför-Yük Taşıma Alımı

– İşe alınacak kişiler şoförlük sanatında çalıştırılacak olup aşağıdaki açıklamalara göre ehliyet sınıfı kontrolü yapılacaktır.- 28. 04.1997 tarihinden önce ehliyet almışlarda ”E” sınıfı ehliyete sahip olmak

veya

– ‘E” sınıfı ehliyeti 28.04.1997 tarihinden sonra almakla birlikte römorklu veya yarı römorklu araç kullanımı ile ilgili yapılan uygulamalı sınavı geçmek. ( ”E” sınıfı ehliyete ek olarak ”D” sınıfı sürücü belgesi ile sürülen çekici türündeki araçları kullanabilmek )

veya

-Yeni sistem ehliyetlerde ”CE+D” veya”C+DE ” sınıfı ehliyetlerden birine sahip olmak.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Şoför-Yük Taşıma

Çalışma Adresi : BARTIN TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ İŞYERLERİ 74300 AMASRA BARTIN / TÜRKİYE

Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt)

Kura sonucu işe girmeye hak kazanan aday ” Meydan ve Çevre İşçiliği ” sanatında çalıştırılacaktır. Başvuracak adayların Sıcak Su Kazan Ateşçisi belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt)
Nitelik BaşlığıNitelik Aciklamasi
Meslek Belgeleri ve SertifikalarıKatı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçi Belgesi

Çalışma Adresi : BARTIN TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ İŞYERLERİ 74300 AMASRA BARTIN / TÜRKİYE

Aşçı Alımı

İşe alınacak kişi Aşçılık sanatında çalıştırılacak olup Aşçılık belgesine sahip olması gerekmektedir.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Aşçı
Nitelik BaşlığıNitelik Aciklamasi
MEB Onaylı SertifikaAşçılık

Çalışma Adresi : BARTIN TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ İŞYERLERİ 74300 AMASRA BARTIN / TÜRKİYE

Bu yazımızda Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından yapılacak olan 64 eski hükümlü sabıkalı işçi alımı hakkında detaylı bilgiler verdik. Kurumca 2023 yılında yayınlanan tüm ilanlara ulaşmak için Türkiye Taşkömürü Kurumu 2023 iş ilanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.