Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. ya da bilinen kısa adıyla Türkşeker ana faaliyet alanı kristal şeker üretimi olan bir KİT’tir. Ortadoğu şeker pazarının %65’ine sahiptir. Türkiye Şeker Fabrikaları yayınlamış olduğu ilan ile eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi alımı yapacağını açıklamıştır. Türkiye Şeker Fabrikaları işçi alımı ilanına adaylar 18 Şubat 2017 ile 27 Şubat 2017 tarihleri arasında iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. İşçi Alımı İlanı 2017

T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığından alınan izne istinaden Şirketimize bağlı bulunan Alpullu ve Kars Şeker Fabrikalarında oluşan Eski Hükümlü ve Terörle Mücadelede
Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların kontenjan açığının giderilmesi amacıyla Alpullu Şeker Fabrikası için Meslek Lisesi ve Dengi okul mezunu, Kars Şeker Fabrikası için İlköğretim mezunu kampanya ve mevsimlik işçi alımı yapılacaktır.Alpullu ve Kars şeker fabrikalarında istihdam edilecek kampanya ve mevsimlik işçiler için İŞKUR üzerinden başvurular yapılacak. Her fabrikanın bünyesine alacağı işçiler için gerekli sınavı veya kura çekimini kendi yapacağı duyuruldu. Türkiye Şeker Fabrikaları’nın personel alımlarına başvuracak adayların, ikamet ettikleri ilin İş Kurumu Müdürlüğü İnternet sayfasında yayımlanan ilanları takip etmesi gerektiği belirtirdi.

Alınacak kampanya ve mevsimlik işçiler için, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden talepte bulunulmak suretiyle 19.09.2009 tarih ve 27354 sayılı Resmi Gazete ile 06.12.012 tarih ve
28489 tarihli sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü ve Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlem yapılacaktır.

Bu doğrultuda;

  • Her fabrika kendi alacağı kampanya ve mevsimlik işçi pozisyonu için gerekli sınavı veya kura çekimini kendi yapacaktır.
  • Alımlara müracaat etmek isteyenlerin ikamet ettikleri ilin İş Kurumu Müdürlüğü Web sayfasında yayımlanan ilanları takip etmesi gerekmektedir.

Türkiye Şeker Fabrikaları işçi alımı ilanı hakkında detaylı ilan bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Türkiye Şeker Fabrikaları tarafından yayınlanmış olan diğer ilanlara ise Türkiye Şeker Fabrikaları iş ilanları sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, türkiye şeker fabrikaları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan türkiye şeker fabrikaları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.