Türkiye Kömür İşletmeleri ya da bilinen kısa adı ile TKİ, bir devlet kurumu olarak 1957 yılında kurulmuştur. TKİ, devletin genel enerji ve yakıt politikasına uygun olarak linyit, turp bitümlü şist, asfaltit gibi enerji hammaddelerini değerlendirmek, ülkenin ihtiyaçlarını karşılamak, yurt ekonomisine azami katkıda bulunmak, plan ve programlar düzenlemek, takip etmek, uygulama stratejilerini tespit etmek ve bunların gerçekleşmesini sağlamakla görevlidir. Kurumu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu(TKİ)’nun genel merkezi Ankara’dadır. Türkiye Kömür İşletmeleri insan kaynakları departmanı yapmış olduğu açıklamada kurumun çalışmalarını arttırarak sürdüreceğini ve bu kapsamda da bünyesine çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştireceklerini açıklamıştır. Yazımız devamında TKİ tarafından yayınlanan en son iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu ve iş başvuru formu yer almaktadır.

Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) İş İlanları 2023

Ankara’da bulunan TKİ genel müdürlüğe bağlı 4 adet Müessese Müdürlüğü ve bu kuruluşlara bağlı olarak çalışan 4 adet İşletme Müdürlüğü bulunmaktadır. Müesseseler, Ege Linyitleri İşletmesi Müessesesi (ELİ), Güney Ege Linyitleri İşletmesi Müessesesi(GELİ), Seyitömer Linyitleri İşletmesi Müessesesi (SLİ), Garp Linyitleri İşletmesi Müessesesi(GLİ)’dir. Güney Ege Linyitleri İşletmesi Müessesesi(GELİ) ve Seyitömer Linyitleri İşletmesi Müessesesi (SLİ) Özelleştirilmiş ve TKİ bünyesinden ayrılmıştır.Sonuç olarak TKİ’ye bağlı 2 Müessese Müdürlüğü ve 1 İşletme Müdürlüğü kalmıştır. Bunlar; Ege Linyitleri İşletmesi Müessesesi (ELİ)-[Bağlı Çan Linyitleri İşletmesi(ÇLİ)], Garp Linyitleri İşletmesi Müessesesi(GLİ). Türkiye Kömür İşletmeleri bu müesseselere de personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmeyi planlamaktadır.  Aşağıda kurum tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları yer almaktadır. Bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi de yazımız devamında detaylı olarak anlattık.  • Türkiye Kömür İşletmeleri İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Türkiye Kömür İşletmeleri Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Türkiye Kömür İşletmeleri tarafından yayınlanan veya yayınlanması planlanan iş ilanları içinde eski hükümlü, sabıkalı, engelli personel alımı ilanları yer almaktadır. Eğitim durumu olarak da ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu kadro ve pozisyonlar bulunacak. İlanlarda manevracı, şoför, bilgisayar işletmeni, mühendis, elektrik ustası, kantarcı, kaynakçı, istif makinesi operatörü, tamir bakım ustası, çevre teknikeri, ölçü teknik elemanı, elektrik elektronik teknikeri, maden teknikeri gibi çok sayıda kadro ve pozisyonda yer almaktadır. Peki bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) İş Başvurusu 2023

Türkiye Kömür İşletmeleri tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve İŞKUR resmi adresi üzerinde yayınlanmaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara ait başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgileri öğrenmek ve anında iş başvurusu yapabilmek için sosyal ağlar üzerinden bizleri takip etmeniz yeterlidir. İlanlar yayınlandığında ilanlara dair tüm detayları siz değerli okurlarımız ile bu sosyal ağlarımız üzerinden sizlerle paylaşacağız. Harici olarak TKİ, ilanlar yayınlanmadan bünyesine yapılan iş başvurularını kabul etmemektedir. TKİ bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. TKİ iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, türkiye kömür işletmeleri konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan türkiye kömür işletmeleri duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.