Türkiye İstatistik Kurumu ya da bilinen kısa adıyla TÜİK, Kalkınma Bakanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan bir araştırma kurumudur. Merkezi Ankara ilimizde bulunan TÜİK, ülkemiz genelinde 26 bölge müdürlüğüne sahiptir. Türkiye İstatistik Kurumu faaliyetlerini devam ettirebilmek adına çeşitli dönemlerde çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamında yer almaktadır.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İş İlanları 2023

Türkiye İstatistik Kurumu, Ülkenin ekonomi, sosyal, demografi, kültür, çevre, bilim ve teknoloji alanları ile gerekli görülen diğer alanlardaki istatistikleri derlemek, değerlendirmek, analiz etmek, yayımlamak, resmi istatistik sonuçlarının bilimsel ve teknik açıklamalarını yapmak gibi oldukça zor görevlere sahiptir. TÜİK bu görevleri eksiksiz yerine getirebilmek adına çalışmalarına tüm gücüyle devam etmektedir. TÜİK bu kapsamda da çeşitli zaman dilimlerinde, ihtiyaçları sebebi ile çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. TÜİK tarafından yayınlanan en son iş ilanları aşağıda yer almaktadır.  • TÜİK 20 Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • TÜİK Sürekli İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan ve yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; bilişim personeli, anketör, matematikçi, uzman yardımcısı, mühendis, sosyolog gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

Türkiye İstatistik Kurumu İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları, www.devlette.com adresimiz üzerinde yer almaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgileri görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. Harici olarak kurum bünyesinde yer almakta olan insan kaynakları gibi çeşitli departmanlara yapacak olduğunuz iş başvuruları ise kabul görmemektedir. Bu sebepten TÜİK bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda TÜİK iş ilanları ve işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TÜİK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tüik konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tüik duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.