Maliye Bakanlığı Personel Memur Alımı Ne Zaman?

Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin maliyesini yöneten bakanlıktır. 1923’te cumhuriyet ile birlikte kurulmuştur.  İl ve ilçelerdeki defterdarlık ve mal müdürlükleri bakanlık örgütüdür. Bakanlığın adı Turgut Özal döneminde Maliye ve Gümrük Bakanlığı idi. Maliye Bakanlığı; gelir kaynaklarını bulmak, gelirleri toplamak, devlet bütçesini oluşturmak, harcamalar için gerekli bütçe ödeneklerini sağlamak, devlet hesaplarını kayıt altına almak, vergi dairelerini yönetmek gibi çeşitli görevlere sahiptir. Maliye Bakanlığı her sene hizmetlerine ara vermeksizin devam etmek adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan tüm iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu, iş başvuru formu, iş talep formu gibi detaylı bilgiler yer almaktadır.

Maliye Bakanlığı İş İlanları 2023

Maliye Bakanlığı bünyesinde 60 bini aşkın çalışan bulunan, 171 milyar TL’yi aşkın bütçeye sahip, ülkemizin gündemi en yoğun bakanlıklardan bir tanesidir. Maliye Bakanlığı 2023 yılında çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmek adına çalışmalar yapmaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu çok sayıda adayın iş başvurusu yapabileceği kadrolar ve pozisyonlar bulunmaktadır. İlanların akabinde alınacak olan personeller sözleşmeli, daimi, geçici gibi çeşitli statülerde barındırılacaklardır. Aşağıda Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan en son iş ilanları yer almaktadır. İlanlar güncellendikçe vermiş olduğumuz liste de yenilenecektir. • Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Maliye Bakanlığı Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Sadece Bakanlığın kendi bünyesine değil aynı zamanda Maliye Bakanlığına bağlı aşağıda vermiş olduğumuz kurumlara da çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirilecektir.

 • Gelir İdaresi Başkanlığı İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • İç Denetim Koordinasyon Kurulu
 • Kefalet Sandığı Başkanlığı
 • Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Özelleştirme İdaresi Başkanlığı
 • Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Kamu İhale Kurumu İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu
 • MASAK İş İlanları İçin TIKLAYIN

Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanlarda denetmen, iç denetçi, hizmetli, avukat, özel güvenlik görevlisi, iş güvenliği uzmanı, gelir uzmanı, veteriner, şoför, iktisatçı, katip, kimyager, zabıt katibi, matematikçi, uzman, ziraat mühendisi, tekniker, teknisyen gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. Peki tüm bu ilanları nasıl takip edebilirsiniz? İlanlara nasıl iş başvurusu yapabilirsiniz?

Maliye Bakanlığı İş Başvurusu Nereden Yapılır?

Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve kurumun resmi adresi olan www.maliye.gov.tr/ üzerinde yayınlanmaktadır. Bu ilanları takip etmek, ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgileri öğrenmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İş ilanları yayınlandığında sosyal mecralardan ilanlar hakkında gerekli duyuruları anında paylaşacağız. Harici olan Maliye Bakanlığı, insan kaynakları gibi çeşitli departmanlarına yapılan iş başvurularını kabul etmemektedir. Bakanlık bünyesinde çalışabilmek için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Maliye Bakanlığı iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER MALİYE BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, maliye bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan maliye bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.