Türkiye Büyük Millet Meclisi (kısaca TBMM), 23 Nisan 1920’de Osmanlı Devleti’nin İtilaf Devletleri’nce işgali sırasında direniş gösteren Türk Milletinin oluşturduğu irade ile kurulan, (asli kurucu iktidar) ve yine bu iradenin sahibi olan Türk Milletinin anayasa ile verdiği yetki ile yasama görevi yapan Türkiye Cumhuriyeti anayasal devlet organıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi; kanun koyma, değiştirme veya kaldırma, bütçe kanunu ve kesin hesap kanununun hazırlanması, milletler arası antlaşmaları uygun bulma, genel ve özel af ilanları, savaş hali ilanı, meclis iç tüzüğünü hazırlama gibi çok sayıda görev, yetki ve sorumluluğa sahiptir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ankara ilimizde yer almakta olup, içinde sadece vekiller değil aynı zamanda çok sayıda personel de bulunmaktadır. TBMM her sene ihtiyaçları sebebi ile bu personellere ek yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında TBMM tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanaklar ile bu ilanlara ait iş talep formu, iş başvuru formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri gibi detaylı ilan bilgileri yer almaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İş İlanları 2023

Türkiye Büyük Millet Meclisi bünyesinde çok sayıda kişi istihdam edilmektedir. Öyle ki, TBMM bünyesinde çalışan sayısı 5 bini aşmış durumdadır. TBMM bu çalışanlarına ek olarak yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı ilanlarını da düzenli olarak yayınlamaktadır. Aşağıda TBMM tarafından en son yayınlanan iş ilanları yer almaktadır.  • TBMM Stenograf Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Türkiye Büyük Millet Meclisi Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Türkiye Büyük Millet Meclisi Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Türkiye Büyük Millet Meclisi bünyesinde yayınlanan veya yayınlanacak olan iş ilanları içinde; danışman, aşçı, sekreter, avukat, hemşire, hizmetleri, güvenlik görevlisi, garson, istatistikçi, şoför, psikolog, uzman yardımcısı, arşivci, öğretmen, fotoğrafçı, kameraman, koruma memuru, tercüman, ziyaretçi kabul ve yönlendirme memuru, mimar, mühendis, tekniker, teknisyen, boyacı, usta, parkeci, yangın söndürme eri gibi sayısız kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar bulunmaktadır. TBMM bunlara ek olarak çok sayıda eski hükümlü işçi, engelli personel ve stajyer alımı da yapmaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapılır?

TBMM İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Türkiye Büyük Millet Meclisi ihtiyaç oluştuğu anda iş ilanı yayınlamaktadır. Tüm bu iş ilanlarını www.devlette.com adresimiz üzerinde yer vermekteyiz. Bu iş ilanlarını kaçırmamak, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgileri görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İlanlar yayınlandığında sosyal ağlarımız üzerinden gerekli detayları siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Harici olarak TBMM, bünyesine insan kaynakları gibi çeşitli departmanlarına öz geçmiş göndererek yapılan iş başvurularını kabul etmez. TBMM bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda TBMM iş ilanları hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, türkiye büyük millet meclisi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan türkiye büyük millet meclisi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.