Türkiye Belediyeler Birliği ya da bilinen kısa adı ile TBB yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. İlan kapsamında 2 adet mühendis alımı gerçekleştirilecektir. Adaylar ilana 14 Haziran ile 23 Haziran 2017 tarihleri arasında başvuru yapabileceklerdir. Türkiye Belediyeler Birliği personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları gibi diğer detaylı ilan bilgileri haberimiz devamında yer almaktadır.

Türkiye Belediyeler Birliği Personel Alımı İlanı 2017

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre; Birliğimizde sürekli (daimi) işçi statüsünde istihdam edilmek üzere 2 (iki) adet Makine Mühendisi alımı yapılacaktır. Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.  • Son başvuru tarihi itibariyle ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından KPSS P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak,
  • Askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak (erkek adaylar için),
  • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak,
  • Yurt içi ve yurt dışı seyahat etmesinde herhangi bir engeli bulunmamak.
  • Üniversitelerin 4 (dört) yıllık Makine Mühendisliği bölümünden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
  • Alanında en az 2 (iki) yıllık tecrübeye sahip olmak, (tercihen şantiye)
  • Son başvuru tarihi itibariyle son iki yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Sınavı (YDS) dan en az 50 (E) seviyesinde puana veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve Uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olmak. (İngilizce)

Türkiye Belediyeler Birliği Personel Alımı Başvurusu

Başvurular; talebin ilanından sonra 14-23 Haziran 2017 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu İl/Şube Müdürlükleri’ne şahsen veya elektronik ortamda “www.iskur.gov.tr” internet adresi üzerinden yapılacaktır.

Başvurular sonucunda şartları sağlayan adaylar; Türkiye İş Kurumu tarafından KPSS puan esasına göre, en yüksek puan alandan başlamak üzere, son başvuru tarihini izleyen günden itibaren 5 (beş) iş günü içinde sınav yapılmak üzere gönderilir ve sınav bu listeler üzerinden yapılır.

Sınav sonuçlarının değerlendirilmesi Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre yapılacaktır. Kazanan adaylar başarı sırasına göre asil ve yedek liste olarak Birliğimiz İnternet sitesinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca yazılı olarak bildirilecektir.

Bu yazımızda Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yayınlanan mühendis alımı ilanı hakkında başvuru formu, tarihleri, şartları gibi detaylı ilan bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanan diğer bütün ilanlara Türkiye Belediyeler Birliği İş Başvuru sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.