Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Türkiye’de yerel yönetimleri geliştirmek amacıyla kurulan kamuya yararlı mahalli idare birliğidir. 17 Temmuz 1945’te kurulmuştur. 4 Şubat 1949 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla kamuya yararlı dernek statüsü kazanmıştır. 57 yıl dernek statüsünde kalan TTB, Türkiye’deki bütün belediyeleri tek çatı altında toplamak amacıyla Bakanlar Kurulunun 21 Ağustos 2002 tarih ve 2002/4559 sayılı kararıyla mahalli idare birliği statüsüne kavuşmuştur. Amacı, belediyeciliğin ve şehirciliğin gelişmesini sağlayacak bilimsel incelemeler yapmak ve yaptırmak, ucuz konut yapımını, otelciliği, yurt içi turizmi özendirmek, uluslararası yerel yönetimler, yerli ve yabancı belediyecilik kuruluşları ve kent birlikleri ile ilişki kurmaktır. Şubesi olmayan TBB’nin yönetim yeri Ankara’dadır. 16’sı büyükşehir, 957’si ilçe ve 1978’i belde (kasaba) belediyesi olmak üzere toplam 2951 üyesi vardır. Türkiye Belediyeler Birliği yapmış olduğu açıklamada 2022 yılında çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştireceğini açıklamıştır. Türkiye Belediyeler Birliği iş ilanları, iş imkanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu ile iş başvuru formu yer almaktadır.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) İş İlanları 2022

Türkiye Belediyeler Birliği yeni senede faaliyetlerini sürdürebilmek adına çok sayıda yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapacaktır. Birlik sadece merkezinin bulunduğu başkentte değil, ülkemizde faaliyet göstermekte olduğu çok sayıda il ve ilçede alımlar yapacaktır. Bu iş ilanları içinde bay, bayan, tecrübeli, tecrübesiz gibi çeşitli kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. İlanların akabinde alınacak olan personeller sözleşmeli, geçici, daimi ve kadrolu gibi çeşitli statülerde işe alınacaktır. Birlik tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları aşağıda yer almaktadır.  • Türkiye Belediyeler Birliği İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Türkiye Belediyeler Birliği Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

TBB tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan iş ilanları içinde uzman, tercüman, mühendis, web tasarım uzmanı, güvenlik uzmanı, şoför, makam şoförü, sürekli işçi alımı, büro memuru, avukat gibi sayısız kadro ve pozisyon bulunmaktadır. Peki bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) İş Başvurusu 2022

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yayınlanan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve http://www.tbb.gov.tr/ adresi üzerinde yayınlanmaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek ve anında iş başvurusu yapmak için tek yapmanız gereken sosyal ağlardan bizleri takip etmektir. İş ilanları yayınlandıkça ilanlara ait olan iş başvuru formu, başvuru tarihi ve başvuru şartları gibi çeşitli ilan bilgilerini siz değerli okurlarımız ile paylaşmaktayız. TBB bunun dışında iş ilanları yayınlanmadan bünyesine yapılacak olan iş başvurularını ise kabul etmemektedir. Bu sebepten dolayı Türkiye Belediyeler Birliği bünyesinde çalışmak istiyorsanız, ilanların yayınlanmasını beklemeli ve yine bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. TBB iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, türkiye belediyeler birliği konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan türkiye belediyeler birliği duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.