Türkiye Belediyeler Birliği yani kısa ismi ile TBB yayınlamış olduğu ilan ile işçi alımı yapacağını açıkladı. Türkiye Belediyeler Birliği işçi alımı ilanı kapsamında tercüman alımı gerçekleştirecektir. Adayların lisans mezunu olmaları gerekmektedir. İlana başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 17 Nisan 2017 tarihi mesai bitimine kadar gerçekleştirmelidirler. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu, başvuru tarihleri ve diğer detaylı ilan bilgilerine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Türkiye Belediyeler Birliği İşçi Alımı İlanı 2017

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Kuruma kayıt tarihi esas alınarak açık iş sayısının üç katına kadar aday kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. – İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. – Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak (erkek adaylar için),
  • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak,
  • Yurt içi ve yurt dışı seyahat etmesinde herhangi bir engeli bulunmamak.
  • Üniversitelerin 4 (dört) yıllık eğitim veren herhangi bir lisans programından mezun olmak.
  • Arapça-Türkçe-Arapça; Yazılı veya sözlü çeviri yapma bilgi ve becerisine sahip olmak ve bunu belgelendirebilmek.
  • Son başvuru tarihi itibariyle son iki yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Sınavı (YDS) den (Arapça) en az 70 (C) seviyesinde puana veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve Uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olmak.
MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Tercüman (Arapça)

Çalışma Adresi : TUNUS CAD.NO:12 KAVAKLIDERE ÇANKAYA ANKARA / TÜRKİYE

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yayınlanmış olan iş ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri, şartları gibi detaylı ilan bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanan diğer ilanlara Türkiye Belediyeler Birliği İş İlanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.