Türkeli Belediyesi yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Türkeli Belediyesi işçi alımı ilanı kapsamında park temizleme işçisi, park süpürücüsü, tuvalet temizlik görevlisi, garson (servis elemanı), iş makineleri operatörü, oyun parkı görevlisi alımı yapacaktır. Adaylar ilana 18 Şubat 2023 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgiler yazımız devamında yer almaktadır.

Türkeli Belediyesi İşçi Alımı İlanı 2023

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir. KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi iş gücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir. Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, iş gücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili iş gücü talebine başvurusu yapılır. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Park temizlik işçisi

Adayların en az ilköğretim, en fazla lisans mezunu olmaları gerekmektedir. İlan kapsamında 2 işçi alımı yapılacaktır.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Park temizlik işçisi

Park süpürücü

Adayların en az ilköğretim, en fazla ortaöğretim mezunu olmaları gerekmektedir. İlan kapsamında 4 işçi alımı yapılacaktır.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Park süpürücü

Tuvalet Temizlik Görevlisi

Adayların en az ortaöğretim, en fazla lisans mezunu olmaları gerekmektedir. İlan kapsamında 1 işçi alımı yapılacaktır.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Tuvalet Temizlik Görevlisi

Garson (Servis Elemanı)

Adayların en az ortaöğretim, en fazla önlisans mezunu olmaları gerekmektedir. İlan kapsamında 1 işçi alımı yapılacaktır.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Garson (Servis Elemanı)

İş Makineleri Operatörü Alımı

İŞ MAKİNALARI GREYDER, ZEMİN SIKIŞTIRMA MAKİNELERİ SİLİNDİR VE KALDIRMA-YÜKLEME FORKLİFT İŞ MAKİNELERİ KURSLARINA DAİR BELGESİ BULUNAN iş makinaları operatörü alımı yapılacaktır. Adayların en az ilköğretim, en fazla ortaöğretim mezunu olmaları gerekmektedir. İlan kapsamında 4 işçi alımı yapılacaktır.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
İş Makineleri Operatörü

Oyun Parkı Görevlisi

Adayların en az ilköğretim, en fazla ortaöğretim mezunu olmaları gerekmektedir. İlan kapsamında 3 işçi alımı yapılacaktır.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Oyun Parkı Görevlisi

Çalışma Adresi : GÜZELYURT MAHALLESİ CAMİ SOKAK NO:4 57900 TÜRKELİ SİNOP / TÜRKİYE

Çalışma süresi 5 ay 29 gündür. Kura çekimi 25.02.2023 saat 15:00 de TÜRKELİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI TOPLANTI SALONUNDA ÇEKİLECEKTİR. İSTENİLEN EVRAKLAR 22.02.2023 BİZZAT ELDEN TÜRKELİ BELEDİYESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE TESLİM EDİLECEKTİR. MÜLAKATTA MESLEKİ DENEYİM DİKKATE ALINACAKTIR.(ASGARİ 5 AY)

Bu yazımızda Türkeli Belediyesi tarafından yapılacak olan işçi alımı ilanı hakkında detaylı başvuru bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurumca yayınlanan ilanlara Türkeli Belediyesi iş ilanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.