Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi ya da bilinen kısa adı ile Türk Telekom, ülkemizin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. 1995 yılında PTT tarafından yürütülen telekomünikasyon ve posta hizmetleri birbirinden ayrıldı. Bu ayrılma sonunda telekomünikasyon işlemleri için devlet tarafından Türk Telekom firması kuruldu. Türk Telekom daha sonra özelleştirme bünyesine alındı ve yüzde 55 hissesi Katar firması olan Oger Telekom’a rekor bir bedelle satıldı. 2018 yılında ise borcunu ödeyemeyen Oger Telekom’un elindeki hisseler bankalar tarafından alındı. Türk Telekom, mevcut müşteri sayısı ile ülkemizin en büyük telekomünikasyon şirketidir. Firma bünyesinde 40 bini aşkın çalışan yer almaktadır. Türk Telekom her geçen gün faaliyetlerini aksamadan sürdürebilmek ve müşterilerine kesintisiz hizmet sunabilmek adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Türk Telekom tarafından yayınlanan tüm iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

Türk Telekom iş ilanları 2023

Ülkemizde mevcut tüm telefon ve İnternet servis sağlayıcıları içerisinde kendine ait kurulu altyapısına sahip birinci firma konumunda olan Türk Telekom, diğer servis sağlayıcılarına altyapı desteği sunmaktadır. Çağrı merkezi, sabit hat, mobil telekomünikasyon, yazılım alanlarında hizmet veren firmanın 13 milyonu aşkın abonesi bulunmaktadır. Bir TT iştiraki olan Avea firması daha sonra kapatılarak Türk Telekom bünyesinde hizmet sunmaya başlamıştır.Türk Telekom bünyesine faaliyetlerini eksiksiz yerine getirmek maksadıyla çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Kurumun ortaklık yapısına ve muhtemel alım yapacağı kadrolara yazımız devamından ulaşabilirsiniz.  • %55 hisse Levent Yapılandırma Yönetimi A.Ş.
  • %25 hisse Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı
  • %15 hisse Borsa İstanbul’da halka açık
  • %5 hisse Türkiye Varlık Fonu bünyesinde hizmet sunmaktadır.

Türk Telekom bünyesinde hizmet veren iştiraklerin isimleri aşağıda yer almaktadır.

Türk Telekom tarafından yayınlanan veya yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; Farsça tahsilat müşteri temsilcisi, Arapça tahsilat müşteri temsilcisi, sosyal medya uzmanı, avukat, daimi sürekli işçi, fizikçi, özel güvenlik görevlisi, müşteri hizmetleri, mühendis, mimar, şoför, teknisyen, uzman yardımcısı, sosyolog, stajyer, satış danışmanı, takım lideri, muhasebe uzmanı, satış destek sorumlusu, engelli personel, eski hükümlü işçi, beden işçisi, çağrı merkezi elemanı, elektrik elektronik teknikeri, temizlik görevlisi gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu, üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz yeni mezun adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar bulunmaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılıyor?

Türk Telekom iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

Türk Telekom’da işe girmek istiyorum diyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz iş başvuru formu vasıtası ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Girmiş olduğunuz sayfa Türk Telekom’un kariyer sayfasıdır. Burada üyeliğiniz yoksa üye olmalı ve akabinde CV bırakmalısınız. Türk Telekom tarafından insan kaynakları departmanı başvurunuzu detaylı olarak inceler ve özgeçmiş havuzuna iletir. Şayet başvuru yaptığınız kadro ve pozisyonda personel açığı oluşursa CV’nizi tekrar değerlendirmeye alır ve başvurusu olumlu bulunan adayları iş görüşmesi için çağırır. Türk Telekom’da işe nasıl girilir diyorsanız bu kadar basit bir yolu vardır.

Türk Telekom ayrıca gelen CV’lerin yetersiz olması durumunda yeni işçi ihtiyaçlarını İŞKUR üzerinden de karşılamaktadır. Bunun için İŞKUR açık iş pozisyonları sayfasına giriş yaparak “Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi” aramasını yapmanız yeterlidir. Bu sayede de Türk Telekom tarafından yayınlanmış olan iş ilanlarını görebilir ve bunlara ait alım şartları yani başvuru şartları ile tarihlerini öğrenebilir ve anında iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu yazımızda Türk Telekom mağaza ve müdürlük iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Türk Telekom İş Başvuru Formu Doldurmak İçin TIKLAYIN


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.