Türk Telekom 1995 yılında devlet tarafından telefon hizmetlerini sunmak için kurulmuştur. 2005 yılında %55 hissesi Lübnanlı bir şirket olan Oger Telekom’a 21 yıllığına devredilmiştir. Devir işleminden Pazar payını arttırmak için ciddi yatırımlar yapmış olup, alt yapısını da büyük oranda güncellemiştir. 2020 yılında da büyüme hedefleri doğrultusunda bir çok pozisyonda personel alımı gerçekleştirecek olan Türk Telekom işçi alımı detaylarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM PERSONEL ALIMI 2020

Türk Telekom hali hazırda 35.000 personel ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çaba sarf ediyor.  2020 yılı boyunca kadrolarına genç veya deneyimli birçok personel alımı gerçekleştireceğini internet sitelerinde yayınladıkları ilan ile duyurdular.  İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul gibi illerde müşteri temsilcisi, saha satış temsilcisi,  system administrator ( yöneticisi ), destek uzmanı, iş analisti, bilgi güvenliği uzmanı, yönetici mimar gibi açık pozisyonlara bir çok eleman alımı gerçekleştirecek olan Türk Telekom ilanlarını kendi sitesi üzerinde değil kariyer.net gibi ilan siteleri üzerinden vermektedir.TÜRK TELEKOM İŞ BAŞVURUSU ŞARTLARI

Türk Telekom çok sayıda Kiralama Uzmanı, Satış Hedeflendirme Uzmanı, Kanal Kazançları Uzmanı, Şikayet Yönetimi Uzmanı, Satış Proje Uzmanı, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, İş Analisti, Bordro Uzmanı, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi (AVEA), Bilgi Güvenliği Uzmanı, Güvenlik İzleme ve Analiz Sistemleri Uzmanı, İş Birlikleri Gelir ve Ürün Yönetimi Uzmanı,PMO Manager, Dergi ve İçerik Uzmanı, Veri Ambarı ve İş Zekası Uzmanı, Linux / Unix Sistem Yöneticisi, Özel Hukuk Avukatı,Financial Planning and Analysis SpecialistTele Satış Yetkilisi,Telefon Altyapı Operasyon Uzmanı.Yukarıda vermiş olduğumuz açık pozisyonlar arasında en çok tercih edilen ve başvuru şartları en çok merak edilen işler için 2020 yılı için aranılan şartlar aşağıdaki gibidir.

Müşteri Temsilcisi

– Diksiyonu düzgün,
– En az lise mezunu,
– 18-35 yaşları arasında,
– Telefonda etkili iletişim kurabilen,
– Vardiyalı çalışmaya uyum gösterebilecek,
– MS Office programlarını kullanabilen,
– Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirmiş kişiler tercih edilecektir.

Türk Telekom müşteri temsilcisi işinde çalışmak isteyenler için, Karaman, İzmir, Erzincan, Erzurum, Adıyaman ve daha birçok il için ilanlar verilmiştir.

ÇAĞRI MERKEZİ MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ

– Diksiyonu düzgün,
– 18-35 yaş arasında,
– Vardiyalı olarak çalışabilecek
– MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,
– İletişim becerileri kuvvetli,
– Takım çalışmasına yatkın,
– İş-Kur’a kayıtlı ve yasa gereği engelli kadrosu kapsamında değerlendirilebilecek (% 40 ve üzeri) kişiler aranmaktadır.

Çağrı Merkezi müşteri temsilcisi olmak isteyen kişiler için bu ilan birçok il için geçerlidir. Birçok il için alım yapacak olan Türk Telekom personel alımı esnasında mülakat değerlendirmeleri de yapmaktadır.

SAHA SATIŞ YETKİLİSİ

– Üniversitelerin 2/4 yıllık bölümlerinden mezun,
– Asgari 2 yıl iş tecrübesi,
– Tercihen sahada ve satış konusunda çalışmış,
– Microsoft Office Programlarına çok iyi düzeyde hakim,
– Problem çözme, analiz, planlama ve takip yeteneği olan,
– Takım çalışmasına yatkın,
– Analitik düşünce yapısına sahip, raporlama konusunda tecrübeli,
– Erkek adaylarda askerlik hizmetini tamamlamış ya da 2 yıl tecilli,
– Seyahat etme engeli olmayan,
– İyi araç kullanabilen kişilerin ilk sırada alınacak olan kişilerdir.

Saha satış yetkilisi olmak isteyenlerin önemli bir görev üstlenecek olmaları için bu alımlar özellikle büyük bir titizlik içerisinde yapılacaktır. Bu sebepten dolayı buraya Türk Telekom iş başvurusu yapmak isteyenlerin tüm gereklilikleri yerine getirmeleri gerekmektedir.

TÜRK TELEKOM BAŞVURU FORMU 2020

Türk Telekom iş başvurusu yapmak için aşağıda vermiş olduğumuz iş başvurusu formu bağlantısını kullanabilirsiniz. Buraya gerçekleştirecek olduğunuz iş başvuruları şirketin insan kaynakları departmanınca incelenmektedir ve aranılan özellikleri yerine getirdiğiniz kanaatine varıldığı taktirde mülakata çağırılarak, adayın belirtilen pozisyon için yeterli olup olmadığı kanaatine varılmaktadır. Türk Telekom işe alım sürecinde ince eleyip sık dokuyan şirketlerin başında yer almaktadır. Bu yüzden tüm süreç boyunca ciddiyetinizi ve sükunetinizi korumanız bir hayli önemlidir.

TÜRK TELEKOM İŞ BAŞVURUSU FORMU için https://www.turktelekomkariyer.com/

Yukarıda bulunan Türk Telekom başvuru formu bağlantısından, güncel açık pozisyonları, iş ilanlarını, başvuru şartlarını, personel alımı, eleman alımı, işçi alımı detaylarını görebilmeniz mümkündür. Ayrıca Türk Telekom bünyesinde bulunan Asisst Telekom tarafından yayınlanan ilanlara Assistt Telekom iş ilanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.